Chance blízko, Bartoňová ve Slavii!

18.01.2016 - red
počet přečtení: 1268
vytvořeno 18.01.2016, upraveno 18.01.2016

SUMMARY 16. KOLA A DOHRY 5. KOLA ŽBL Ještě po 30 minutách vedoucí Chance přebitá trojkobitím VŠ, Karlovy Vary sestřelené Hradcem, Slavia i s novým trenérem René Štěpánkem a novou playmakerkou Kateřinou Bartoňovou pokořena doma Trutnovem, Nymburk po návratu z tureckých hodů opanoval i palubovku Valosunu, šampionky z USK dominovaly na Žabinách a Slovanka si i v okleštěném složení poradila s Ostravou. To jsou hlavní zprávy z víkendového 16. kola a dohrávky 5. kola v Bonver ŽBL.

U19 Chance - VŠ Praha 57-61
Nejvíc bodů: Gaislerová 13, Vrančič 13, Voráčková 11 - Záplatová 17, Pudláková 15, Mircová 10

Lepšící se Strakonice přivítaly VŠ Praha a šance na jejich druhé vítězství v sezoně žila v podstatě až do konce střetnutí. To, že se nakonec v kýžený výsledek nepřetavila, byla tříbodová produkce. Domácí trefily pouze jednu, hostující basketbalistky osm. O polovinu z nich se postarala Petra Záplatová. Minutu a sedm vteřin před koncem přesto domácí vedly o šest bodů. Pak si ale vzaly slovo Záplatová a Mircová. Rovnoměrně si podělily deset posledních bodů svého týmu.

Sokol ZVUS Hradec Králové - BA Karlovy Vary 90-51
Nejvíc bodů: Křížová 22, Kuthanová 13, Hartigová 11, Zavázalová 10 - Reisingerová 23, Kušlitová 12

Hradec na domácí palubovce jasně předčil karlovarskou BA a jednoznačně splnil roli favorita. Významným faktorem zápasu byly tříbodové pokusy. Zatímco domácí z nich vytěžily hned 27 bodů, hostující hráčky se zpoza trojkového oblouku netrefily. Třemi tříbodovými pokusy přispěla uzdravená Michala Hartigová. Lvice se pak mohly spolehnout i na produkci lavičky, která přestřílela tu hostující 34:10. Hradec se tak i díky ostatním výsledkům osamostatnil na třetím místě tabulky.

BLK Slavia Praha - Kara Trutnov 61-66
Nejvíc bodů: Johnson 21, Kritscher 14, Vaughn 14, Bartoňová 11 - Russell 16, Ovsíková 14, Cady 10

Pražský Eden viděl souboj o páté místo, na který se domácí Slavia posílila o nového trenéra Reného Štěpánka a také reprezentantku Kateřinu Bartoňovou. Kara se však událostí v táboře soupeře nezalekla a odehrála velmi dobrý první poločas. Na jeho konci měla k dobru 10 bodů. Slavii ale stačilo 12 minut druhé půle na to, aby soupeře dotáhla a zadělala na drama. Trutnov sice dokázal odskočit opět na rozdíl šesti bodů, ale 30 vteřin před koncem bylo opět vyrovnáno. Pak už se ale trefoval pouze Trutnov. Kateřina Bartoňová si tedy nepřipsala vítězný návrat do české ligy. V zápase zaznamenala 11 bodů, pět doskoků a čtyři asistence, ale také pět ztrát.

Valosun KP Brno - DSK Basketball Nymburk 63-74
Nejvíc bodů: Mrhálková 16, Vlková 15, Sanford 10 - Šikšniuté 16, Kuster 14, Šípová 11

DSK pokračuje v náročném programu. Po postupu do čtvrtfinále Eurocupu a návratu z Turecka cestovaly hráčky druhého celku Bonver ŽBL do Brna k utkání s Valosunem, na který mohly v případě úspěchu navýšit svůj náskok už na čtyři výhry. Domácí hráčky zvládly první čtvrtinu, ale pak začal Nymburk postupně převracet vývoj zápasu na svou stranu. Své poločasové jednobodové vedení rozmnožil na 17 bodů v polovině poslední čtvrtiny. Závěr už ze strany domácích znamenal pouze kosmetickou úpravu stavu.

BK Žabiny Brno - ZVVZ USK Praha 53-98
Nejvíc bodů: Vučurovič 11 - Ajdukovič 16, Vyoralová 16, Elhotová Kateřina 14, Petrovič 14, Dupree 11

Dohrávka pátého kola přinesla souboj nedávno ještě euroligový. Jenže zatímco ZVVZ USK Praha bojuje o postup do play-off Euroligy, Žabiny hájí postupové místo do play-off Bonver ŽBL. Rozdíl mezi oběma celky potvrdil i průběh utkání. Pražanky brzy získaly náskok, který nadále navyšovaly. Všechny hráčky v jejich dresu se zapsaly do střelecké listiny, nejvýrazněji Vyoralová s Adjukovič, autorky 16 bodů. V dresu domácích se do dvojciferných čísel dostala pouze Vučurovič.

Slovanka MB - SBŠ Ostrava 73-60
Nejvíc bodů: Gobeljič 22, Brajkovič 16, Vorlová 15 - Havlíková 14, Smutná 14, Burzová 12, Sedláčková 12

I když měla Slovanka k dispozici pouze sedm hráček, byla v souboji s Ostravou favoritem. Svou roli v prvním poločase zvládala dobře a krátce po změně stran se její vedení vyšplhalo na 20 bodů. Pak ale Ostrava zahájila skvělou stíhací jízdu. Ze stavu 43-23 otočily basketbalistky SBŠ na 48-49. Tento úsek hry jim ale pravděpodobně odčerpal tolik potřebné síly a v závěrečné čtvrtině opět dominovaly domácí. Ostrava si sice pomohla 11 tříbodovými pokusy, ale její hráčky stály na čáře trestného hodu pouze ve dvou případech a doskoky 34:13 pro domácí také nedávaly moc nadějí na vítězství.