Ani 33 bodů Reisingerové nestačilo

14.12.2015 - red
počet přečtení: 1327
vytvořeno 14.12.2015, upraveno 14.12.2015

ECHO BONVER ŽBL 12-0! Tak bezchybná je i po duelu na VŠ Praha z 13. kola Bonver ŽBL bilance hráček Nymburka, jež se stále dělí o vedení s obhájkyněmi z USK (6-0). Ty o víkendu ničily v Trutnově, a to rozdílem 41 bodů. Ani 33 bodů Reisingerové neodvrátilo domácí porážku Karlových Varů s Valosunem, Ostrava doma marně vzdorovala Slavii a Slovanka senzačně vysoko složila Hradecké lvice.

Kara Trutnov - ZVVZ USK Praha 41-82
Nejvíc bodů: Cady a Ovsíková po 10 - Ajduković 14, Kateřina Elhotová 13, Hanušová 12, Vyoralová 12, Karolína Elhotová 11

Jedna série výher musela v sobotu skončit. Na východě Čech totiž došlo na souboj domácí Kary Trutnov, která se drží na třetím místě tabulky za stoprocentními DSK Basketball Nymburk a ZVVZ USK Praha. Právě Pražanky, obhájkyně titulu, byly Kaře sobotním soupeřem. To, že utnutou sérií bude ta domácí, rozhodla už první desetiminutovka, kterou USK vyhrál rozdílem 16 bodů. Euroligové šampionky se oklepaly z dlouhé cesty a smolné prohry v Jekatěrinburgu a Trutnov nepustily ani jednou do vedení, kralovaly všem důležitým statistikám a z Trutnova si tak vezou zasloužené vítězství. Double-double si připsala Alena Hanušová, zato domácí nastoupili bez Michaely Uhrové.

Jozef Rešetár (kouč Kara Trutnov): "Nepočítali jsme s tím, že bude takový rozdíl. Rozhodla úspěšnost střelby. Doskoky či ztráty jsme se soupeřem měli vyrovnané. Úspěšnost střelby byla o hodně nižší než u soupeře, což se podepsalo pod sebevědomí hráček při zakončování. Obrana USK byla výborná. Z toho pramenily v závěru ztráty. Brzdil nás asi přílišný respekt."
Natália Hejková (trenérka ZVVZ USK Praha): "Bylo to celkem jednoznačné. My jsme v dobré formě a dnes jsme hrály bez dvou opor – Laiy Palau a Sonji Petrović. Bylo to citelné, ale zase jsme mohli dát šanci ostatním hráčkám, které si zahrály dlouhé minuty a celkem slušně. K zápasu jsme přistoupily zodpovědně a Trutnov to měl velmi těžké."

VŠ Praha - DSK Basketball Nymburk 49-60
Nejvíc bodů: Sládková 20 - Chomenčuk a Šikšniuté po 14

Zraněními stíhané pražské VŠ měly pro zápas s lídrem tabulky z Nymburka k dispozici pouze devět hráček, z nichž do utkání zasáhla osmička. Z ní se nejvíce dařilo Andree Sládkové, která odehrála svůj nejlepší zápas v sezóně. K cennému double-double jí chyběly pouhé dva doskoky. Ani to nestačilo domácímu celku na lepší výsledek. Nymburk, který je povzbuzený postupem ze základní skupiny Eurocupu hned při své první účasti, rozhodl o svém vítězství ještě před změnou stran. V dalším průběhu už si svůj náskok udržoval, i když šanci dostaly i hráčky z lavičky. Trenér Kurucz tak mohl rozložit zátěž, která v součtu s pohárovým utkáním není malá.

Ivan Beneš (kouč VŠ Praha): "Nebylo to pěkné utkání. Absolutně jsme zaspali celý první poločas – hráli jsme pomalu, ustrašeně a Nymburk tam získal rozhodující vedení, které ho uklidnilo. Ve druhém poločase, když jsme holkám trochu promluvili do duše, začaly bojovat. Z naší strany to byl lepší basket. Dokázali jsme se přiblížit, ale Nymburk zápas kontroloval a zaslouženě vyhrál."
Daniel Kurucz (kouč DSK Basketball Nymburk): "Zápas se rozhodl v první půli, kdy jsme vedli asi o 20 bodů. Soupeř pak vytáhl zónu, my jsme prostřídali. Měli jsme tragickou střelbu za tři body, což umožnilo soupeři stáhnout na přijatelný výsledek. Zápas se prakticky dohrával. Oni si mohou ale odnést dobrý pocit z obrany. Já si nemůžu, kromě vítězství a splnění povinnosti, odnést žádný dobrý pocit."

BA Karlovy Vary - VALOSUN KP Brno 70-85
Nejvíc bodů: Reisingerová 33, Kušlitová a Zuzáková po 12 - Vlková 20, Kopecká 16, Adamcová a Sanford po 10

Karlovy Vary zatím v průběhu sezóny překvapují, ale pokud chtěly pomýšlet na boj o umístění v první polovině tabulky, musely v domácím utkání s Valosunem Brno uspět. Zápas se vyznačoval velkým počtem zahrávaných trestných hodů (38:28). Nutno podotknout, že oba týmy s nimi naložily velice slušně. To se ovšem nedá říct o domácích a střelbě za tři body. V celém průběhu utkání nenašly úspěšnou střelkyni z této vzdálenosti. Nic jim tak nebyl platný ani další mega výkon Julie Reisingerové (33 bodů a 9 doskoků. Dalším rozhodujícím faktorům byla produkce laviček. Ta brněnská přispěla o 14 bodů více než domácí, což je prakticky konečný rozdíl ve skóre.

SBŠ Ostrava - BLK Slavia Praha 74-79
Nejvíc bodů: Burzová a Sedláčková po 17, Havlíková 14, Vojtíková 11 - Johnson 30, Vaughn 27

Domácí Ostrava hrající stále bez zahraničních posil rozhodně nevstupovala do zápasu se Slavií, která se pohybuje na opačném pólu tabulky, v roli favorita. V zápase však byla SBŠ velmi vyrovnaným soupeřem. Před závěrečnou desetiminutovkou dokonce byla o bod vpředu. Úvod poslední čtvrtiny jim však nevyšel a Slavia položila základ k zisku vítězství. Zatímco domácí se rozhodli jít především českou cestou, Pražanky spoléhají na výpomoc ze zahraničí. To dokladuje i končený statistický účet zápasu – dvojice Johnson – Vaughn dohromady zapsala 57 bodů (ze 79) a ve validitě 79 bodů (z 80).

Slovanka MB - Sokol ZVUS Hradec Králové 88-66
Nejvíc bodů: Vorlová 21, Brajkovič 16, Gobeljič a Harapesová po 14, Warner 12 - Kuthanová 18, Křížová 17