Zvezda byla blízko!

15.04.2016 - red
počet přečtení: 220
vytvořeno 15.04.2016, upraveno 15.04.2016

Euroliga mužů – čtvrtfinálový Zápas 2: CSKA – CZ Bělehrad 77-76 (stav série 2-0). CSKA své 16. domácí vítězství v play-off v řadě vydřel s vypětím všech sil. Před 8107 diváky šla CZ ve druhé čtvrtině po 3 trojkách Simonoviče do vedení o 7 a v poločase byla vpředu 44-48. CSKA ve čtvrté čtvrtině kontroval na 69-62, ale hosté se ještě do vedení vrátili. 65 vteřin před koncem trefil klíčovou trojku na 77-75 domácí Teodosič. Host Miller pak minul a po útočném doskoku ztratil Jovič, což napodobil i Teodosič (5 ztrát na 1 asistenci), a Kinsey z CZ 22 vteřin do konce proměnil jen jednu šestku. Po minuté dvojce domácího De Coloa spáchal 3 vteřiny do konce kroky Jovič, a i když domácí Vorontsevič zahodil obě šestky, Kinsey už mohl odhodit jen zoufalou střelu z půlky. CSKA byl lepší z trojek (9-7) a TH (20-13) a jeho šiky vedli Hines (19), Higgins (13) a De Colo (13). Hosty táhli Jovič (15+7 asistencí na 6 ztrát), Kinsey (14) a Simonovič (14).