Výsledky dne 3 na ME

08.09.2015 - red
počet přečtení: 810
vytvořeno 08.09.2015, upraveno 08.09.2015

SKUPINA A: Finsko - Rusko 81-79 (Rusové míří k zopakování dělené poslední příčky z předloňska; duel rozhodl snajpr Koponen dvojkou 3,5 vteřiny před koncem, ač těsně předtím minul dvě otevřené střely), Izrael - Bosna 84-86 PP (Izraelci spáchali jeden z největších hříchů (snad jen Gregg Popovich by tu nesouhlasil), když za vedení 75-72 nechali v poslední vteřině 4. čtvrtiny Kikanoviče vystřelit a proměnit trojku, tentýž bosenský hrdina pak po kouzelnické asistenci pod košem od Renfroea trefil opět v poslední vteřině i výhru v prodloužení, 29bodovým Casspim vedený Izrael přitom ještě ve 3. čtvrtině vedl o 16 a hned po minutě prodloužení o 7, Bosňané díky 19 doskokům měli o 15 střel z pole víc a taky 20 bodů z druhých šancí, navíc trefili 11 trojek a při faulové remíze vytěžili 15 bodů z TH proti 7 soupeře), Francie - Polsko 69-66 (druhá těsná výhra zatím nepřesvědčivých domácích obhájců, kterým soupeř až na 4 body odepřel brejky, přesto podle statistiků z 15 ztrát Polska vytěžili 18 bodů; vítěze vedl 16bodový Parker, skvěle bránící Poláky Waczynski (18) a Gortat (10+11), na kterého v samém závěru vyšla potenciálně vyrovnávací trojka), pořadí: 1. Francie (3-0), 2. Izrael (2-1), 3. Polsko (2-1), 4. Finsko (1-2), 5. Bosna (1-2), 6. Rusko (0-3).