Veselý MVP kola!

25.01.2016 - red
počet přečtení: 226
vytvořeno 25.01.2016, upraveno 25.01.2016

Výkon, který jej katapultoval k ocenění co-MVP (s Bourousisem z Vitorie, měl shodný rating 30) 4. kola TOP 16 Euroligy, vystřihl Jan Veselý v istanbulském derby na palubovce Darussafaky. Stalo se v nebývalé přestřelce (100-106), v níž vítězný a dosud jediný neporažený celek TOP 16 Fenerbahce zasíťoval druhý bodově nejlepší výkon v klubové historii a vůbec nejlepší venku. Už v poločase hosté vedli 51-62, přičemž už po 15 minutách za stavu 40-50 byl poměr trojek 6/4 – 11/9 a dvojek 19/13 – 11/8. Rozehrávač Fenerbahce Dixon trefil jen za první čtvrtku (24-37) 5 trojek. Jeho tým, v útoku hrající jako dokonale seřízený stroj, měl většinu zápasu až na volnější obranu pod kontrolou, v závěru se však dosud bezvítězní domácí před 4900 diváků vyhecovali k náporu a ze stavu 73-90 v 33. minutě se půl minuty do konce dostali až na 100-103, než Udoh a Dixon zavřeli zápas definitivně. U toho už nebyl jejich kolega Jan Veselý, který z utkání odešel 100 vteřin před koncem po 5. (nesportovním) faulu. Předtím však zapsal svůj třetí double-double sezony za 16 bodů (z pole 9/7, +4) a 13 doskoků (5 v útoku), k nimž za 39 a půl minuty přidal i 1 asistenci, 1 blok a 6F+. Bodově plodnější byli Dixon (24, trojky 8/6) a centr Udoh (21). Fenerbahce byl lepší na doskoku 38 ku 25 soupeře, v trojkách 20/11 ku 24/10 a v TH 29/23 ku 29/16.