Veselý bestií v Pioniru

11.01.2016 - red
počet přečtení: 848
vytvořeno 11.01.2016, upraveno 11.01.2016

Ve své oblíbené bělehradské budově, v kulise 6400 diváků, odjistil Jan Veselý svůj největší ohňostroj letošní euroligové sezony. Ze svých 15 bodů (z pole 13/7) 11 dosáhl v prvních 6 minutách 4. čtvrtiny, když 4krát úspěšně zakončil po vlastních útočných doskocích (3 dunky), a také proměnil svou druhou a první stylovou trojku sezony (ze 3 pokusů). 15 doskoky za svých 28 minut vyrovnal ve druhém kole TOP 16 i své kariérní maximum. Deseti útočnými si udělal osobák a zároveň mu jediný chyběl k rekordu soutěže, 5 bloky pak vyrovnal klubový rekord Fenerbahce. Muže utkání při už třetí výhře sezony nad Crvenou Zvezdou (65-88) doprovodili rovněž výteční Datome (21), Dixon (17 a v Eurolize osobně rekordních 11 asistencí), Udoh a Antič (po 12). Feberbahce poprvé unikl šňůrou 0-11 na přelomu prvních dvou čtvrtin a další trhák (1-12) na konci poločasu už znamenal vedení 28-41. Čtyřmi trojkami během tří minut ve třetí čtvrtině vysunul Fenerbahce vedení na 37-59 a stažení Zvezdy na 56-67, když se konečně probudil domácí lídr Miller (celkem 21, v úvodu si udělal 2 fauly na Veselém v dolním postavení), už nemohlo nic zásadního změnit. Fenerbahce většinou čítankově bránil vymezené území, kde při obejití jednoho nebo i druhého obránce vždy zaskočil někdo další, připravený s rukou napřaženou k bloku. Z 11 ztrát domácích vytěžili hosté 10 zisků.