Venku dál bez radosti

20.01.2016 - red
počet přečtení: 443
vytvořeno 20.01.2016, upraveno 20.01.2016

Třetí porážka v řadě ve třetím utkání venku za sebou, tentokrát ve Ventspilsu (3-1) 72-69, vyjmula postup v Last 32 FIBA Europe Cupu z rukou Nymburka (1-3). Antverpy (3-1), jež uspěly v Sofii (1-3) 63-71, se v 5. dějství utkají s Ventspilsem a vítěz už bude mít postup v kapse. Ventspils má pak druhou šanci na postup v Sofii. Středočeši budou ještě hrát doma se Sofií a Antverpami a jedině na vzájemné zápasy při shodných bilancích 3-3 mohou ještě přejít buď přes Ventspils (s tím mají vysoce kladné skore), nebi přes Antverpy (po utkání venku -2). V duelu ve Ventspilsu křídelník Sant-Roos (22 bodů, 8 doskoků, 6 asistencí, 5 zisků, 6F+) utrhl Nymburk 8 body k vedení 9-19, ale za stavu 19-27 dali hosté za posledních 6:40 první půle pouhých 6 bodů a domácí obrátili na 36-33. Ve vyrovnané druhé půli byla klíčová trojka domácího Janičenokse s faulem 3:20 do konce na 67-63. Ate pak přidal další na 70-65, a ač hosté ještě snížili na 70-69, za stavu 72-69 poslední dvě střely již nezužitkovali. Ventspils v kulise 900 diváků skvěle střílel za 3 (22/11, Nymburk 19/2) a hostům tak nestačilo ani 24 dvojek proti 14 domácích. Nymburk tradičně prohrál doskok, když soupeři povolil 16 útočných doskoků. Měl jen dva výraznější střelce v Sant-Roosovi a Dixonovi (22 s 5 ztrátami). Opět téměř nezapojen zůstal guard Randle a Jagodič-Kuridža se za svých 28 minut s 6 body, 4 doskoky a 2 asistencemi blýskl +10 body.