Velký triumf ze Sibiře!

08.02.2016 - red
počet přečtení: 809
vytvořeno 08.02.2016, upraveno 08.02.2016

6000 kilometrů daleko a šest časových pásem směrem na východ museli cestovat hráči Nymburka, aby v 50minutové bitvě dobyli své čtvrté venkovní vítězství ve VTB lize. Po skolení Krasnojarsku (6-12) 88-92 ve druhém prodloužení poskočili s bilancí 11-8 na šesté místo. Vítězství je o to cennější, že jej dosáhli navzdory prohranému útočnému doskoku 17-7, navzdory 23 ztrátám (domácí 21), navzdory šestkám 36/23 i navzdory o 14 většímu počtu střel soupeře. Ten však střílel s bídnou 33procentní úspěšností, z 34 trojpokusů trefil pouhých 7. Hosté do zápasu díky vyšší a fyzičtější sestavě vstoupili lépe (6-14), ale pak se rychlostní a na distanční palbu sázející domácí dotáhli a během 7,5 minuty na přelomu poločasů, kdy hostům nevycházelo téměř nic, unikli z 31-31 na 53-40. Nymburk poté urychlil hru a otočil na +6, na což domácí dokázali zareagovat, a za stavu 76-76, kdy ve 40. minutě nepadl ani jeden bod, se šlo do 1. prodloužení. V jeho středních 3 minutách Nymburk neskóroval, ale pak Dixon 5 body obrátil na 81-82. Domácí Kennedy vyrovnal a Hruban trojkou neodvrátil druhé prodloužení. Po jeho 2 minutách Welsch vykouzlil velkou trojku na 85-88, a když domácí za stavu 86-89 půl minuty do konce nevyužili útok se třemi střelami, hosté už došestkovali duel k výhře. 19 body, 7 doskoky a 4 asistencemi k němu pomohl Sant-Roos, 13 bodů připojil Hruban (s +17 nejlepší), 12 Dixon, a 11 s 10 doskoky a trojkami 3/2 Welsch.