Velký obrat GBA!

26.04.2016 - red
počet přečtení: 394
vytvořeno 26.04.2016, upraveno 26.04.2016

Zklamáním skončilo republikové Final-4 juniorů U19 pro favorizovaný domácí tým USK Praha. Ten v sezoně padl jen dvakrát, ale v semifinále se na Folimance musel sklonit před BA Nymburk 63-68. Od začátku tahal za kratší konec, zahodil 14 šestek z 27 a i přes 10 trefených trojek se v průběhu utkání nedokázal dostat přes výborně bránícího soupeře. Nymburk, jenž dominoval ve vymezeném území, vedlo trio 14bodových Kolář (top skórer turnaje), Ivan a Kotásek. Ve druhém semifinále druhý celek základní části GBA po ohromném dramatu přemohla Synthesii Pardubice 62-59, ač Východočeši, pro něž 38 bodů zaznamenala lavička, ještě 4 minuty do konce vedli 50-59. Posledních 5 minut se 6 ztrátami však nevstřelili ani bod. Vítězové se opírali o Dmitrijeviče (15), Joviče (14) a Onwukaa (17 doskoků). Ve finále se GBA utrhla Nymburku už na začátku a zvítězila 65-53. Vítězové opět spoléhali především na základní pětku Dmitrijevič, Jovič, Savič, Onwuka, Jelínek, jež zajistila 62 bodů. Hlavním tahounem finále (25 bodů, 11 doskoků, TH 12/11 z 12F+) i MVP turnaje byl Onwuka. Jeho tým byl v zápase lepší z trojek (9-3) a TH (20-12). V utkání o bronz USK sestřelil Pardubice 65-43. V All-Star Final-4 byli Miloš Jovič, Diamond Onwuka (oba GBA), Eduard Kotásek (Nymburk), Kryštof Chaloupka (USK) a Martin Roub (Pardubice).