V závěru vyprahli

14.04.2016 - red
počet přečtení: 837
vytvořeno 14.04.2016, upraveno 14.04.2016

Podivné střídací postupy, nevýkonná sestava v závěru a hlavně katastrofální čtvrtá čtvrtina s 8 body, včetně posledních 4:20 bez bodu a posledních těméř 6 minut se 4 body. To byly kulisy porážky Barcy (66-61) v prvním čtvrtfinále Euroligy na palubovce Kubáně, u níž byl jen v první a třetí čtvrtině Tomáš Satoranský (zejména při zakončení neměl vyvedený první vstup), jenž za svých 17:32 stihl 2 body (z pole 4/1, -2) s 8 asistencemi a 2 doskoky. Víc času dostal kolega z rozehry Arroyo (22:28), který ale nijak nezářil (3+4 asistence). Nejlepšími střelci tak byli power forward Doellman (13 s jediným doskokem), Ribas (13) a Abrines (10). Nečekaně málo hrál úderný pivot Dorsey (7 minut, byť byl v základu) a v poslední době produktivní křídelník Perperoglou (8). Barce se od začátku dařilo dostávat zdvojováním míč z rukou rozehrávače Delaneyho (nakonec 11+7 asistencí) a většinu zápasu díky chytré hře, solidní obraně a lepšímu doskoku (do půle 16-26, na konci 31-41) i mírně vedla, když v útoku jakž takž hrozil i centr Tomič, který chodil i na útočný doskok. Domácím se do půle (27-33) vůbec nedařilo z pole (jen 8 tref), ale zároveň téměř neztráceli (3, na konci 7 proti 13 hostů) a na rozdíl od soupeře (8/4) si dokázali vynutit trestné hody (22/17), čímž i rozhodli. Barce stejně jako loni s Olympiacosem neseděla tvrdá hra, neustávala řadu soubojů, v nichž přicházela o míče a v závěru se vedle ztrát nebyla sto trefit ani zpod koše. Poslední šanci aspoň na vyrovnání měl při trojce za stavu 64-61 Abrines, ale 19 vteřin do konce minul i on. Lídrem domácích byl v kulise 7235 fanoušků Randolph se 17 body a 10 doskoky.