USK těžce zaváhal

04.02.2016 - red
počet přečtení: 190
vytvořeno 04.02.2016, upraveno 04.02.2016

Zcela nečekanou porážku 54-52 v hale poslední Girony (4-9) utržily ve 13. kole Euroligy hráčky ZVVZ USK Praha (8-5) a nejspíš tak propásly šanci na výhodnější druhé místo ve skupině B, neboť Orenburg (9-4) hraje na závěr doma s Castors Braine a USK hostí Jekatěrinburg. Musel by tak vyhrát a Orenburg prohrát, aby Pražanky na lepší vzájemné skore získaly druhou příčku. Bez ústřední skórerky Petrovič dosáhly v Gironě jen 16 bodů zpod koše a výrazněji se mohly opřít jen o 22 bodů Hanušové a 12 Elhotové. Domácí tým vedl po 25 minutách už 46-22, ale pak 7,5 minuty nedal ani bod, USK snížil na 46-42 a 2,5 minuty do konce otočil na 48-49. Ještě 8 vteřin do konce vedl 51-52, ale pak Kněževič vsítila vítěznou dvojku a zmar USK završila ztráta Palau. Pražanky ztratily 18 míčů (12 Palau s Elhotovou), nechaly domácím 12 útočných doskoků a úspěšnost dvojek měly stejně jako soupeř jen těsně nad 30 procenty.