USK pošesté v řadě

28.04.2016 - red
počet přečtení: 176
vytvořeno 28.04.2016, upraveno 28.04.2016

ZVVZ USK Praha je pošesté v řadě mistrem Bonver ŽBL. Ve třetím a posledním finálovém utkání na domácí půdě složil soupeřky z Nymburka 71-43, byť ještě v polovině třetí čtvrtiny vedl pouze 36-30. Tým hostů byl konkurenceschopný při hře 5 na 5, ale příliš inkasoval po vlastních ztrátách (celkem 20) pod tlakem obrany Pražanek, jež měla největší sílu v posledních 15 minutách. Ani jedna hráčka hostů se v utkání nedostala na 10 bodů. USK tentokrát vyhrál doskok (51-40, 20 v útoku) a soustředil se na dvojky a šestky (25/22). Jeho top skórerkou se s 13 body stala Xargay, cenu pro MVP finále si však odnesla Tereza Vyoralová. Vítěz Českého poháru a čtvrtfinalista Eurocupu Nymburk završil historickou sezonu prvním ligovým stříbrem, když na domácí scéně prohrával pouze s USK.