Trutnov opět bronzový

28.04.2016 - red
počet přečtení: 173
vytvořeno 28.04.2016, upraveno 28.04.2016

„Můj dům – můj hrad“ neplatilo ani v jednom případě v sérii o třetí místo v Bonver ŽBL. A proto se po triumfu 73-76 v třetím utkání raduje z bronzu podruhé v řadě (a opět po třetím rozhodném utkání) Trutnov. Ten dokázal v Hradci Králové doslova vstát z mrtvých, neboť ještě po 30 minutách ztrácel 60-49, navíc v první čtvrtině stihl pouhých 8 bodů. Ze 27 bodů ve čtvrtém dějství vysázelo 17 duo Uhrová - Pazderová. Ta čtyři minuty před koncem vyrovnala na 66-66, aby z následných útoků poslala spolu s Cady Karu do 4bodového vedení. Hradec, který v play-off vyhrál doma jediné z 5 utkání a po loňském stříbru letos o dvě příčky poklesl, se ještě dostal na bod a Andělová měla před sirénou i trojku na vyrovnání, cíl však nezasáhla. Domácím při 21 ztrátách nepomohlo ani 18 bodů z druhých šancí. Trutnov si hodně pomohl šestkami 24/19. Z 5 dvojciferných střelkyň vítězek nejvíc vynikly Pazderová (19+10 doskoků, 6F+), Uhrová (18, trojky 4/3, 6 doskoků, 7F+, 3 zisky) a Cady (15, 6F+). V dresu domácích byly viditelnější pouze Křížová (12+10 doskoků) s Hartigovou (10+9 doskoků).