Tomášův rekord!

18.04.2016 - red
počet přečtení: 826
vytvořeno 18.04.2016, upraveno 18.04.2016

Excelentním 28minutovým výkonem, jejž rámovalo 13 bodů (dvojky 5/3, trojky 2/2, +26), osobní soutěžní maximum 10 asistencí a také nejvyšší užitečnost z týmu (2 doskoky, 2 zisky, 4F+), dotáhl Tomáš Satoranský Barcelonu v Utkání 2 čtvrtfinále Euroligy k drtivé výhře v Krasnodaru 66-92 (27 asistencí), jež znamenalo vyrovnání série na 1-1. Barca minimálně ztrácela (9, soupeř 11) a zcela rozklížila nejlepší obranu soutěže, a to 16 trojkami z 26 pokusů (domácí 27/9) a také oproti prvnímu utkání o galaktické míle pozvednutým přechodem do protiútoku, jehož turbo motorem byl český dirigent. Kompletní základ FCB skóroval dvojciferně, když lídrem byl ve svém 300. zápase v soutěži (rekord) 18 bodový Navarro. Perperoglou přidal 13 bodů a Tomič (10 doskoků) s Doellmanem po 12. A to se tým obešel bez centra Dorseyho (kotník). Venku v sezoně dosud bezzubá Barca dosáhla jako první tým od roku 2009 nejméně 20bodové venkovní výhry v play-off, navíc 26bodový rozdíl je pro venkovní play-off zápasy druhý nejvyšší. Před 7457 diváky odstartoval Satoranský svou produkci dlouhou dvojkou i brejkovým nájezdem s faulem a po prvním úniku hostů na 5-13 následoval další z 19-18 na 19-33. Střídající rozehrávač Arroyo si však po dvou minutách udělal dva fauly a ve středu 2. čtvrtiny se vrátil do hry Satoranský (do půle 8+5 asistencí), v době, kdy na posledních 6 minut první půle odešel oddychovat klíčový muž Kubáně Delaney (kouč Bartzokas si pak stežoval, že tým (do půle 8 ztrát) moc hrál s míčem a málo jej sdílel, čímž bývá úspěšný, Barca navíc uspěla s taktikou přebírání), který do té doby držel domácí téměř sám. Barca jeho absence dosyta využila a z brejků a trojek (13/7) nastavila ještě do půle vedení 28-46. Po 27 minutách trhák navýšila – i díky Satoranského obraně na Delaneyho - až na 38-68, ale pak si vybrala slabší úsek, povolila v obraně a kouč Pascual musel dokonce v závěru stáhnout nezodpovědného Arroya a vrátit do hry Satoranského, aby se náskok nepropadl ještě níž než na 61-74 (po 36 minutách). Lídry hostů byli Delaney (19+3 asistence) a Randolph (17).