Stopka od Litevců

22.07.2016 - red
počet přečtení: 721
vytvořeno 22.07.2016, upraveno 22.07.2016

Velká škoda. Lvi U20 narazili ve čtvrtfinále ME na hratelnou Litvu, ale potkali se s nejslabším vlastním výkonem na turnaji. Nevyužili matného soupeřova úvodu (ztráty v 1. čtvrtině 5-0 v neprospěch Litvy), po celý zápas se nepodařilo nastartovat top skórera Svobodu a litevský celek postupně začal využívat své hlavní výhody v atletičtějších a mobilnějších podkošových hráčích, kteří se prosazovali hrou zády, získávali fauly a především pomáhali k hromadě útočných doskoků, jež jejich tým využil ke klíčovým bodům z druhých šancí. Zatímco ale do půle Češi ještě obrovskou díru na doskoku (16-31, v útoku 3-11) díky limitaci ztrát (4-9) a vychýleným soupeřovým trojkám (9/1) dokázali ustát na skore 29-32, od třetí čtvrtiny se manko začalo zvětšovat až na úroveň 10 bodů a tam také zůstalo až do konce. Čechy tak po porážce 69-79 čekají boje o 5.-8. místo. Lvi v utkání srážel i nesourodý a málo pohyblivý útok, nedostatečná agresivita v obraně podkošových hráčů a nedůrazné odstavování na doskoku, což Litevcům usnadňovalo lov odražených míčů. Echodas s Miniotasem posbírali celkem 25 z 53 doskoků (tým 21 v útoku), což bylo skoro tolik, kolik získal celý český tým (31). Litevci po změně stran přidali i 5 trojek, mírnili se ve ztrátách, ať proti zóně, nebo osobce se dokázali poměrně snadno dostávat pod koš a vynucovali si víc faulů (TH 24/15). Power forward Puršl, jenž byl jako silovější typ v obraně potřeba, ve druhé čtvrtině zůstal ve hře i s třemi fauly, brzy nabral i čtvrtý a ve druhé půli už bylo jeho využití omezené. Nejvíc bodů zajistili Půlpán (13+7 asistencí), Puršl (12), Chaloupka (12) a Potoček (11).