Srbové out!

11.09.2019 - red
počet přečtení: 411
vytvořeno 11.09.2019, upraveno 11.09.2019

Výsledky prvních dvou čtvrtfinále na MS v Číně: ARGENTINA – SRBSKO 97-87 (Scola 20, Campazzo 18+12 asistencí, 6 doskoků, 3 zisky, Garino 15, Deck 13 – Bogdanovič 21, Bjelica 18, Jokič 16+10 doskoků, trojky týmů 12-8, útočné doskoky 8-18, ale body z druhých šancí 13-8, rozhodná 4. čtvrtina 29-20, když většinu zápasu prohrávající Srbsko, jež se v těžkých zápasech na MS nepotkalo s formou, na startu 4. čtvrtiny otočilo, udeřil Laprovittola se Scolou dvěma koši s faulem a za stavu +11 tři minuty do konce už si dosud neporažení Argentinci (bez hráčů z NBA) nedali vítězství vzít, v semifinále jsou poprvé od roku 2006, Srbové (s Jokičem, Bogdanovičem, Bjelicou a Marjanovičem z NBA) jako horcí favorité na titul zřejmě přepálili formu v přípravě, kde to měli 10-0, a po snadných zápasech na úvod MS v těch těžších okamžitě narazili, nejdřív proti Španělsku a vzápětí proti Argentině). ŠPANĚLSKO – POLSKO 90-78 (Rubio 19+9 asistencí, stal se rekordmanem dějin MS v celkovém počtu asistencí, W-Hernangomez 18, Fernandez 16, trojky 5/5, J-Hernangomez 14 – Slaughter 19, trojky 6/4, Waczynski 15, trojky týmů 11-10, dvojky 15-10, nadále neporažené Španělsko ukončilo dosavadní jízdu Poláků, když si pohlídalo jejich top skórera Ponitku a po vyrovnaném poločase zvedlo kotvy ke dvojcifernému vedení).