Španělé po dramatu

13.09.2019 - red
počet přečtení: 129
vytvořeno 13.09.2019, upraveno 13.09.2019

13.9. Na MS dosud neporažení Australané poprvé narazili až v semifinále. I po porážce 88-95 ve druhém prodloužení (vůbec první druhé prodloužení v historii play-off zápasů na MS) se Španělskem ale stále mají šanci na svou první medaili z velkých světových turnajů, navíc už teď překonali dosud nejlepší páté místo na MS. To Španělé si postupem do svého druhého finále zajistili dvou druhou medaili po zlatu z roku 2006. I tehdy u toho byl strůjce dnešního postupu Marc Gasol, který po 4 bodech z 1. půle nasypal Australanům ve zbylých 30 minutách 29 bodů a celkem tak shromáždil 33! Byl také sedmi body v řadě u mazání manka Španělů, které 7 minut do konce 4. čtvrtiny bylo 8bodové. Gasol dvěma šestkami 9 sekund do konce otáčel na 71-70, aby Mills 4 sekundy nato jednou šestkou poslal zápas do 1. prodloužení. V něm 2 sekundy do konce opět Gasol dvěma šestkami zajistil druhé nastavení. A to už díky šňůře 10-0 po dvou trojkách Llulla patřilo Španělům. Ty sytili i Rubio (19+12 asisencí, 7 doskoků, 4 zisky) a právě Llull (17, trojky 10/4). Za soupeře kontrovali Mills (34, trojky 11/4, 7 ztrát), Kay (16+11 doskoků) a Bogut (12+9 doskoků). Španělé byli lepší o jednu trojku (11-10), ve ztrátách (14-22) a přežili i výrazné manko na doskoku (43-57, v útoku 9-20, ale body z druhých šancí jen 13-16).