Snajpr vyšel ze stínu

08.02.2016 - red
počet přečtení: 892
vytvořeno 08.02.2016, upraveno 08.02.2016

Fenerbahce se zatím v Eurolize dokáže dostat z jakékoli situace. V 6. kole TOP 16 v Abdi Ipekci Areně  před 8700 diváků, z nichž velká část patřila k táboru hostů, zdolal i bez power forwarda Antiče a rozehrávače Sloukase domácí Efes 73-77 a nadále zůstává jediným neporaženým týmem této fáze. Týmu nečekaně výrazně pomohl jinak málo využívaný snajpr Mahmutoglu, který dosud v sezoně stihl jen 27 bodů, ale také je vítězem klání trojkařů turecké ligy. To potvrdil i proti Efesu, jemuž nasázel 4 trojky a celkem 14 bodů za necelých 16 minut. Po 15 bodech přihodili centr Udoh a křídlo Bogdanovič a 12 zaznamenal rozehrávač Dixon. Jan Veselý tentokrát zůstal na 6 bodech (z pole 4/3), možná i proto, že zápas odehrál spíš na pozici 4. Své body oblepil 7 doskoky, 2 asistencemi a 3 bloky za 35 minut. Jeho tým přežil vlastních 18 ztrát i 15 útočných doskoků Efesu, když si nejvíc pomohl skvělými dvojkami 37/25.  Soupeře nejvíc drželi dvě mladé pušky Osman (15) a Šarič (15), který se často bránil s Veselým. Efes byl lepší v první půli a ještě v 28. minutě vedl 54-45. Pak už vzal věci do svých zlatých rukou Mahmutoglu, který všechny své trojky trefil během posledních 11 minut. Závěrečnou ranou ve 40. minutě na 70-77 už domácí zlomil definitivně.