Senzační Dallas!

16.05.2022 - red
počet přečtení: 174
vytvořeno 16.05.2022, upraveno 16.05.2022

Zápasy 7 semifinále konferencí NBA - VÝCHOD: BOSTON - MILWAUKEE 109-81 (G-Williams kariérní max 27, trojky 18/7, Tatum 23, trojky 9/5 - G-Antetokounmpo 25+20 doskoků. Jrue Holiday 21, bez Middletona, trojky týmů 22-4, body zpod koše 26-48, hosté z pole 36 procent, jejich trojky 33/4 jsou druhé nejhorší v play-off dějinách, druhá půle 61-38, Celtics to mají nyní v sedmých zápasech 25-9, Bucks 3-9, oba týmy měly po základní části shodnou bilanci, přičemž v posledním zápase Bucks šetřili opory a jasně padli s Clevelandem, čímž přišli o výhodu domácího prostředí s Bostonem), konečný stav série 4-3. ZÁPAD: PHOENIX - DALLAS 90-123 (C-Johnson 12, bez Kaminskyho, Šariče - Dončič 35+10 doskoků za první tři čtvrtiny, trojky 11/6, Dinwiddie 30, trojky 7/5, 21 dal do půle, Brunson 24, bez Hardawaye, trojky týmů 12-19, hosté v první půli jedničku základní části šokujícím způsobem zdemolovali (57-27), když je skvěle řídil Dončič (27), jeho tým úžasně pálil trojky i parádně bránil (Booker s Paulem spolu do půle 11/0 z pole), kdy zdvojováním Bookera nutil soupeře k jiným řešením, navíc byl z lavičky stále hlasitě řízen koučem Kiddem, 46bodové manko v 2. půli bylo pro Suns nejvyšší v sezoně), konečný stav série 3-4, Dallas poprvé od roku 2011 a popáté celkem postoupil do finále konference, Suns do něj naopak nepostoupili jako druhý tým dějin (po Dallasu) s nejméně 64 výhrami v základní části, na titul čekají od svého vstupu do NBA v roce 1968.