Šance Nymburka žije

11.04.2016 - red
počet přečtení: 744
vytvořeno 11.04.2016, upraveno 11.04.2016

Nymburk (16-12) bez centra Vaughna dovolil doma Petrohradu 17 útočných doskoků, na doskoku celkově ztrácel 30-51 (hosté o 16 střel z pole víc) a podlehl vysoko 81-102. Přesto má stále ve svých rukou šanci na sedmé místo ve VTB lize, a to díky senzační domácí porážce Nižného Novgorodu (16-12) s Rigou (79-107). Novgorod nyní sice čeká relativně snadnější zápas v Minsku a končí doma právě s Nymburkem a Středočeši naopak před rozhodnou bitvou základní části mají doma přetěžký souboj s Chimki, i kdyby ale s Moskvany padli a Novgorod v Minsku uspěl, stačí v závěrečném duelu v Novgorodu uspět a tým na vzájemné zápasy uchvátí 7. příčku, čímž se ve čtvrtfinále vyhne CSKA. Čtvrtý Petrohrad byl pro oslabený Nymburk příliš tvrdým oříškem, hosté rychle odskočili na 6-16, a i když De Zeeuw 8 body v řadě přitáhl domácí na dostřel a ti dlouho zaostávali jen o pár bodů, závěr poločasu jim opět utekl (47-55) a od poloviny třetí čtvrtiny Petrohrad ze stavu 54-60 palbou Toolsona s Timmou ještě do konce této periody utrhl skore na 59-78, na což už domácí nenalezli odpověď. V utkání byli horší v trefených trojkách (6-11) a dvojkách (18-26), jen šestky měli lepší (27-17). Jejich střelecké pole vedli před 1070 diváky De Zeeuw (15+7 doskoků), Benda a Hruban (po 12).