Postup Fenerbahce!

20.04.2016 - red
počet přečtení: 713
vytvořeno 20.04.2016, upraveno 20.04.2016

Fenerbahce (stále bez Veselého) ukončil letošní euroligové trápení obhájců trofeje z Realu už v prvním čtvrtfinálovém utkání na půdě soupeře (63-75), sérii tak uchvátil nečekaně rychle 3-0 a dosáhl druhého postupu v řadě (i druhého celkově) do Final-4. Real, který má za sebou tři finálová utkání v řadě, v prvních třech čtvrtinách nedal ani jednou víc než 14 bodů, přičemž za 30 minut stihl pouhých 40 bodů. Hosté si řekli o první vedení (8-13) šňůrou 0-8 a po obratu Realu v úvodu druhé půle rozpálil svou show Bogdanovič, který všech svých 17 bodů vysázel po změně stran. Osmi body v řadě rozdmýchal šňůru 0-14 (na 32-44) a většina z 11.349 diváků už pak marně vracela Real do zápasu. Za vítěze odehrál ohromný zápas centr Udoh (15+12 doskoků, 4 asistence, 2 zisky, 2 bloky a 5F+ za 37 minut), 14 bodů přidal Dixon, 13 Datome a 11 s 8 doskoky stále důležitější křídelník Kalinič. V 7 rotující Fener vyhrál doskok (36-46) a významně si pomohl šestkami (9/4 – 18/14) i dvojkami (36/16 – 38/20). Real měl jen dva výraznější hráče v centru Ayonovi (14+14 doskoků) a rozehrávači Rodriguezovi (15+4 asistence). Kouč vítězů Željko Obradovič po zápase podotkl: „Uvidíme, jestli Veselý bude připraven na Final-4.“