Osmnáctky zatím 1-1

25.07.2016 - red
počet přečtení: 204
vytvořeno 25.07.2016, upraveno 25.07.2016

Lvice U18 ve svém vstupním duelu na A-divizním ME v Šoproni skolily Slovensko 58-44, když klíčovou fází byly druhá a třetí čtvrtina, jež Češky v souhrnu vyhrály 22-11. V průměru 179 vysoký tým kouče Scalabroniho udělal hlavní rozdíl zpod koše (26-6), přičemž hlavními oporami byly Stoupalová (16+9 doskoků), Krejzová (16) a Lucie Hošková (12). Ve druhém utkání skupiny A už lvice nestačily na Lotyšsko (53-74), když soupeř těžil z 20 českých ztrát, z bodů z druhých šancí (12) a celkově z lepšího doskoku. Zápas českému týmu utekl především ve druhé půli (22-40). V průměru stejně vysoké Lotyšky bodovaly především z dvojek (35/21) a z trestné linie (29/20). Ani jedna lvice se nedostala na 10 bodů, nejlepší byly Krejzová (9), Gallasová (8) a Vitulová (7).