Orenburg pokořen!

14.01.2016 - red
počet přečtení: 862
vytvořeno 14.01.2016, upraveno 14.01.2016

Americko-srbské trio Vaughn (22+8), Dupree (14+5), Petrovič (19+12) se postaralo o 55 bodů (z 67) a 25 doskoků (z 35, přičemž Vaughn i Petrovič vyšplhaly pro 5 útočných) a nejvíc se tak v 10. kole Euroligy zasloužilo o domácí triumf ZVVZ USK nad dosavadním lídrem skupiny B z Orenburgu 67-59. Pražanky před 700 diváků měly fantastický nástup, kdy z precizní obrany vycházely do útoku, kde poločas excelovala old-schoolerka Dupree, která by mohla dávat lekce ze hry zády ke koši proti vyšším soupeřkám. Její tým za tři minuty vystřelil na 11-0 a za stavu 28-11 po 11 minutách už zdánlivě zavíral zápas. To však znemožnila lehkovážnost při péči o míč, jež v konečném důsledku málem způsobila katastrofu. V první čtvrtině 4 ztráty za sebou spáchala Petrovič, ve druhé na ni navázala Palau a tým nabral za poločas chyb celkem 10 (5 Petrovič, 3 Palau). Totéž číslo zapsal i Orenburg, který ale měl i 7 zisků. Přes domácí chyby a s postupně stále agresivnější obranou (USK přesto do půle ani šestku) se odrazil ke stíhací jízdě, tažené dlouhorukou Bonner (celkem 20 bodů, 13 doskoků, 6 zisků, 7F+). První nápor znamenal ještě do půle snížení na 32-26 a druhý už vedl po 26 minutách k obratu na 40-41. USK tak za 15 minut zaznamenal pouhých 12 bodů. Poté se ale i šťastnými střelami dostal k náskoku 51-45 a v posledních 4 minutách si věci vzaly do správy Vaughn a především Petrovič, která si začala chodit pro fauly a především za útočnými doskoky, a s Vaughn se právě 5 útočnými doskoky postarala o 4 klíčové body vedoucí 100 vteřin před koncem k vedení 65-56. Vedle lepšího doskoku si USK pomohl i limitací ztrát ve 2. půlce (5 proti 11 soupeře) a při trojkové bídě 17/2 dominoval dvojkami 47/27.