Nymburk ukázal drápy

25.04.2016 - red
počet přečtení: 179
vytvořeno 25.04.2016, upraveno 25.04.2016

Hráčky ZVVZ USK Praha jsou po dvou finálových utkáních krok od obhajoby titulu v Bonver ŽBL. V prvním zápase, hraném po přeložení v Nymburce, triumfovaly i bez Kateřiny Elhotové, jež čerstvě oznámila těhotenství, 44-82, když soupeřkám dovolily pouhých 16 bodů ve druhé půli. Hvězdou vítězek byla Vyoralová, autorka 12 bodů, 10 doskoků a 9 asistencí. Jedinou dvojciferou domácích byla Šikšniuté (10+7 doskoků). Její tým se vzepjal k 19 útočným doskokům, ale tížilo jej i 23 ztrát. Ve druhém utkání USK vedl doma po 30 minutách jen 52-41, nicméně konečný rezultát zněl jasně – 81-56. Nymburk vyhrál doskok (40-43, v útoku 15-18) a tentokrát se držel i ve ztrátách (14), ale zásadně zaostal v šestkách a dvojkách. Na straně USK vedly střelecké pole Petrovič (15) s Hanušovou (14), za Nymburk nejvíc kontrovala 13 body a 10 doskoky Kuster, 12 bodů přidala Bortelová a 10 bodů s 8 doskoky Chomenčuk.