Nevyužitý start

25.01.2016 - red
počet přečtení: 721
vytvořeno 26.01.2016, upraveno 26.01.2016

V první desítce, jež byla i přes údaj (1-1) vtipkujících krasnodarských zapisovatelů dostihem ve ztrátách, přišel Nymburk na palubovce ruského favorita o šanci na jeho větší vystrašení v 17. bitvě VTB ligy. Namísto vedení 11-18 mohl jít do trháku i nad 10 bodů, ale nesměl by řadou chyb zazdít brejky nebo dokonce kazit výhozy z autu. Jen podobná ztrátovost domácích s jejich ještě neseřízenou muškou dala hostům volnější rozjezd. Od druhé čtvrtiny však už aplikovaná těsná a precizně rotující obrana Kubáně nedovolovala téměř žádné snadné střely, Nymburk prvních 5 minut nedal koš, a i když díky 9 bodům De Zeeuwa a kvalitní obraně s krytím vymezeného území a přebíráním clon ještě zuby nehty udržel vyrovnaný poločas (31-29), od poloviny třetí čtvrtiny domácí ještě zesílili tlak na útočném doskoku a díky němu získávali postupně stále vyšší náskok. Navíc se i roztrojkovali (v druhé půli 8 z 11 trojek), a byť se Nymburk (v utkání bez Bendy) při oddechu některých opor Kubáně v úvodu poslední čtvrtky dostal z -15 na -8, kouč Ginzburg prostřídáním vlastní sestavy už dal jasný signál, že myslí hlavně na středeční domácí bitvu se Sofií. Konečný výsledek 75-58 znamená ponížení bilance Polabanů na 10-7. Kubáň v souboji druhé s šestou obranou soutěže žala před 2340 diváků 5. výhru v řadě, na niž vedle trojek a 12 útočných doskoků založila i šestkami 25/18. Zatímco sama měla 4 dvojciferné střelce, hosté takového neměli ani jednoho. Nejlepší tak byli s 9 body De Zeeuw a Sant-Roos. Top skórer týmu Dixon se celý zápas nedokázal chytit.