Mistři dramatu pokračují

14.09.2015 - red
počet přečtení: 222
vytvořeno 14.09.2015, upraveno 14.09.2015

Neuvěřitelná 34bodová show Jonase Mačiulise (z pole 13/11), stvrzená korunovační trojkou 11 vteřin před koncem, posunula z osmého osmifinále ME dál Litevce, kteří skolili nepoddajnou Gruzii 85-81 poté, co drtivou zápasu až do startu poslední čtvrtiny ztráceli, v jednu chvíli až o 9 bodů. Fantastickým Mačiulisem (4 zisky) vedená obrana ale ve čtvrté čtvrtině donutila Gruzínce k pěti ztrátám, z nichž Litva vytěžila 7 životodárných bodů. Mačiulis zároveň vynahrazoval absenci produkce centra Valančiunase, jenž byl v NBA-souboji zavřen Pachuliou. Litva si navíc ve statisticky ukrutně vyrovnaném utkání dlouho nedokázala poradit s podkošovou silou Gruzínců, kteří se prezentovali například parádními alley-oopy na Šengeliu. Litva si připsala už pátý výsledek turnaje s rozdílem do 4 bodů, přičemž čtyřikrát v těchto zápasech uspěla. S Ukrajinou o bod, s Estonskem o 2, s Čechy a Gruzínci po identických výsledcích o 4.