Lvice vstaly z mrtvých

25.04.2016 - red
počet přečtení: 770
vytvořeno 25.04.2016, upraveno 25.04.2016

Po dvou utkáních je vyrovnaná zajímavá série o bronz v Bonver ŽBL. První duel ovládl Trutnov v Hradci Králové šokujícím výsledkem 36-72. Ještě na začátku 19. minuty bylo sice skore jen 21-24, pak ale přišlo nebývalé trápení Lvic v ofenzivě (i přes 22 útočných doskoků), když z pole proměnily pouhých 19 procent střel (trojky 19/1). Trutnov měl naopak trojky 18/9. Střelecké pole hostů vedly Milošev (15) a Ovsíková (14). To druhý zápas nabídl před více než tisícem fanoušků v Trutnově jiné drama. V něm pro změnu totální trojkové sucho postihlo domácí (11/0, Hradec 15/4) a při oboustranné dvojkové bídě Karu s jejími 21 ztrátami nespasilo ani 56 doskoků. V prodloužení tak padla 48-49, ač po většinu utkání vedla - po začátku druhého poločasu dokonce o 13 bodů. Do prodloužení poslala zápas trojka hradecké Zavázalové ze 40. minuty. Půl minuty před koncem nastavení za stavu 48-49 Hradec nedokázal zakončit, ale domácí tým dvě poslední dvojky v bronz nepřeměnil. Vítězky měly jedinou dvojcifernou střelkyni ve Staré (11), u domácích se double-doublem prezentovaly Pazderová (14+12 doskoků) a Russell (10+12 doskoků).