Loučení krále. I kouče

20.04.2016 - red
počet přečtení: 706
vytvořeno 20.04.2016, upraveno 20.04.2016

Vitoria, která byla v euroligovém Final-4 naposledy v roce 2008, se vrátila na závěrečný turnaj po 8 letech. Ve třetím čtvrtfinále ve vyprodané OAKA aréně (18.200) udeřila v posledních 8 minutách 7 trojkami z 8 pokusů a triumfovala nad Panathinaikosem 75-84, což značilo zavření série (3-0) a okamžitý vyhazov pro kouče „Zelených“ Djodrdjeviče, který tak bude mít spoustu času na přípravu srbského týmu na olympijskou kvalifikaci (pokud se jí bude účastnit). Vítězové (nadále bez dvou základních hráčů Hangy a Causeura) sice zaostali na doskoku (45-32), ale méně ztráceli a pomohli si trojkami (21/6 – 29/11) i TH (15/11 – 18/17). Top skórery byli dva guardi - 189 vysoký Adams (14 ze svých 24 bodů ve čtvrté čtvrtině) a 185 vysoký James (20), za nimiž s 13 body následoval forward Bertans. Z domácích byl nejlepší centr Raduljica (13+8 doskoků), 37letý rozehrávač Diamantidis ve své euroligové derniéře (278. zápas, druhé nejvyšší číslo po Navarrových 301) zapsal 8 bodů a 7 asistencí. Se soutěží se rozloučil jako její lídr v asistencích (1255) i ziscích (434) a také jako šestý střelec s 2495 body!