Když Welsch nemíjí

18.01.2016 - red
počet přečtení: 852
vytvořeno 18.01.2016, upraveno 18.01.2016

Třetí výhru venku (70-99) a celkově už desátou získal Nymburk (10-6) ve VTB lize, když způsobem start – cíl dobyl palubovku Tallinnu (4-11, aktuálně druhá nejslabší bilance soutěže), přičemž jen za třetí čtvrtinu vysázel 37 bodů. Český šampion už začíná unikat Nižnému Novgorodu (7-8) a nadále se drží na dostřel euroligové Kubáně a eurocupového Saratova (oba 9-5). Tallinn - poprvé bez dosud ústředního centra a top skórera Boonea, kterého zlákalo pod košem poddimenzované Chimki - měl v kulise 1000 diváků o téměř 20 procent nižší procento střelby, Nymburk navíc dominoval na doskoku 46-30, na body zpod koše 46-24 a bez mrknutí oka přešel svých 17 ztrát. Disponoval pěti dvojcifernými střelci: De Zeeuw zapsal 16 bodů, Welsch 14 (z pole 6/6), Dixon 15, Houška 11 za 11 minut, Randle 11 s 5 ztrátami. Peterka přihodil 8 bodů a 8 doskoků za 16 minut, bez bodu skončil za 24 minut do střelby se nenutící Hruban a vůbec nenastoupil power forward Benda.