Ještě žijí

28.01.2016 - red
počet přečtení: 504
vytvořeno 28.01.2016, upraveno 28.01.2016

Až po boji, přesto Nymburk (2-3) v 5. kole Last 32 FIBA Europe Cupu splnil domácí povinnost a složil sofijský Lukoil (1-4) 85-78. K postupu však nyní bude potřebovat nejen domácí výhru v posledním kole nad Antverpami (4-1, v 5. kole doma zdolaly Ventspils 80-78), ale také venkovní neúspěch Ventspilsu (3-2) v Sofii, aby mohl slavit postup na lepší vzájemné skore s Lotyši. Nymburk v kulise 810 fanoušků dovolil Sofii v první čtvrtině šňůru 0-11 na 12-18. Dixon s Kuridžou pak vedli kontr za srovnáním skore a po delším vyrovnaném průběhu domácí zahájili ve 3. čtvrtině zteč vedoucí k trháku na 62-49 po 27 minutách. Od stavu 73-53 ve 32. minutě však Taylor řídil 10 body návrat hostů na 77-72 (3 minuty do konce). Dixon s Hrubanem poté domácí uklidnili, hosté se ale ještě 36 vteřin do konce dostali na 82-78. Nymburk podržela obrana, byť v utkání nekonzistentní, vyjádřená i 9 bloky a 10 zisky, jež byly přetaveny v řadu bodů z brejků. Střelecké pole vedl 23 body Dixon (6 doskoků, 6 asistencí), 15 body Sant-Roos (6 doskoků, 6 asistencí, 5 zisků, 6F+), 15 body Hruban a 12 body Kuridža (7 doskoků). Při super krátkých minutách power forwardů Bendy a De Zeeuwa a nule Houšky odehrál 22 minut Peterka (6 bodů, +16), jejž hned po utkání čekala druhá (37minutová) směna v hale ZŠ Komenského v duelu ČP proti Děčínu.