GBA v 8 i v U17!

02.05.2016 - red
počet přečtení: 689
vytvořeno 02.05.2016, upraveno 02.05.2016

Po titulu v U19 dobyla GBA trofej pro vítěze i v extralize kadetů, když v Pardubicích v semifinále skolila domácí Synthesii 74-48 a ve finále BA Nymburk 66-62. Po základní části až šestý tým (s 9 porážkami) si v půlfinále poradil s Pardubicemi i přesto, že Východočeši do té doby v sezoně ztratili jen tři zápasy. Pražané (v sestavě jen s 8 hráči) už v 1. čtvrtině vedli dvojciferným rozdílem a přes dílčí snížení Synthesie už v dalším průběhu kralovali. V utkání měli TH 26/18 oproti 8/2 domácích a doskok vyhráli 50-38. Jejich lídrem byl Welsch s 13 body, 9 doskoky, 4 asistencemi, 3 zisky a 7F+. 16 bodů nastřílel Kulčák a po 15 Javorský se Zelizňákem. Poražené nejvíc držel Svoboda 18 body, 11 doskoky a 4 zisky. Ve finále GBA založila na výhru v první půli a ve 23. minutě vedla už o 17 bodů. Nymburk, jenž vypálil 36 dvojek a 34 trojek, poté předvedl velký comeback, který ale těsně před obratem GBA v posledních minutách utnula. Vítěze sytili Savič (12+12 doskoků, 4 zisky a 7F+), Welsch (13+9 doskoků, 5 asistencí, 7F+), Kulčák (13) a Zelizňák (12). Soupeř se nejvíc opíral o Novotného (17+12 doskoků). Nymburk ve druhém semifinále pokořil Litoměřice (které v play-off překvapivě vyřadily favority z USK) 88-78, když klíčový náskok získal v posledních 90 vteřinách první půle. I v tomto duelu měl 34 trojkpokusů a tucet jich posadil do obruče. Díky převaze na útočném doskoku měl i o 15 střel navíc a dominantní byla produkce lavičky (56 bodů). Mráz nastřádal 24 bodů (trojky 16/6), Novotný 19 a Šiler 17 s 10 doskoky. Za Severočechy se činil Maděra (28 body, 10 doskoků, 7F+). Bronz vybojovaly Pardubice po výhře nad Litoměřicemi 82-69. Výcha k ní pomohl 18 body a 17 doskoky. Za poražené kontroval Karlovský 25 body a 15 doskoky.