Fenerbahce povstal

04.04.2016 - red
počet přečtení: 184
vytvořeno 04.04.2016, upraveno 04.04.2016

Euroliga mužů - zbývající výsledky 13. kola TOP 16 – SKUPINA E: Fenerbahce – Efes 90-86 (na istanbulské derby jen 7043 diváků, Fener i bez Veselého s Hickmanem, ale už se Sloukasem složil městského rivala (ten vypadl ze hry o postup), když rozhodl třetí čtvrtkou (po níž vedl 66-50) s 21 body dua Bogdanovič - Datome, domácí ještě 3:30 do konce byli vpředu o 18, aby hosté vteřinu do konce snížili na 88-86, Datome zajistil 24 bodů, Bogdanovič 21, za hosty 14+13 asistencí Heurtel, domácí vysázeli 12 trojek a měli i 18 doskoků v útoku), Panathinaikos – Cedevita 76-60 (18.200 diváků, domácí rozehrávač Diamantidis byl před zápasem oceněn jako Legenda Euroligy, hosté spáchali v první čtvrtině 10 ztrát, v 26. minutě byli pozadu 53-24 a pět minut do konce se dostali maximálně na 58-49, Panathinaikos nemůže skončit hůř než třetí a může být i druhý, pokud na závěr zvítězí na Efesu a Kubáň padne na Darussaface), pořadí: 1. Fenerbahce (11-2, zajištěno čtvrtfinále), 2. Kubáň (9-4, zajištěno čtvrtfinále), 3. Panathinaikos (9-4, zajištěno čtvrtfinále), 4. CZ Bělehrad (7-6, zajištěno čtvrtfinále), 5. Efes (6-7), 6. Darussafaka (4-9), 7. Malaga (3-10), 8. Cedevita (3-10).