FCB vyválčil postup!

08.04.2016 - red
počet přečtení: 779
vytvořeno 08.04.2016, upraveno 08.04.2016

Barcelona měla na závěr TOP 16 Euroligy štěstí, že proti ní stál poslední tým skupiny Žalgiris. V její bídě mělo plusové znaménko jen máloco, přesto to stačilo na vydřený triumf 59-66, který dal FCB ve skupině smrti bilanci 8-6 a konečné třetí – a tedy postupové - místo. Před 9090 fanoušky měli lepší vstup domácí, kteří se dovezli na 11 poločasových ztrátách Barcy (celkem 17), jež přicházela v kostrbatém útoku o míče jako na běžícím pásu, až k vedení 34-28 po 20 minutách. Mužem hostů číslo 1 byl dlouho centr Dorsey, který doskakoval, bránil, loupil míče a neměl proti sobě rovnocenného obránce. Přesto přes něj nervózní Barca (při shodě okolností ještě nemusela postoupit) hrála málo, míč stále točila po perimetru a do koše chodila po nesnadných nájezdech. Dorsey si tak většinu míčů musel urvat na doskoku, bohužel pro něj i tým ale nedával šestky (9/2 z 8F+). I tak skončil s důležitými 12 body, 13 doskoky a 3 zisky. Satoranský se už do půle snažil být aktivní na nájezdu a za 16 minut rozdal i 3 asistence. Svůj hlavní part si schoval na stav 37-33, kdy nejdřív snížil z dolního postavení, do nějž byl proti mnohem menším obráncům ve druhé půli konečně sem tam vysunut. Poté zakončil s faulem brejk, otočil skore a zbytek nechal na uzdraveném Ribasovi (všech 14 bodů vsítil v druhé půli), který trojkami 4/4 během šesti minut pomohl k vedení 52-58. Barca při nebývalé matnosti a měkkosti z lavičky nastupujícího centra Tomiče, hořícího i v obraně, nebyla sto se dostat dovnitř a v závěru byla při hájení těsného náskoku ráda, že domácí nedokázali trefit téměř nic z pole (ve druhé půli 25 bodů). Za Barcu, jež vyhrála doskok 31-42, byl s 8 body čtvrtým střelcem Satoranský (z pole 8/3), který za 25 minut (od konce třetí čtvrtiny už nehrál) nastřádal i 5 asistencí a 2 doskoky.