FCB si otevřel dveře

01.04.2016 - red
počet přečtení: 838
vytvořeno 01.04.2016, upraveno 01.04.2016

Defenzivní klinika Barcelony ve 13. kole euroligového TOP 16 přivedla tým k domácímu vítězství 75-57 nad Bambergem, jež znamená, že v případě úspěchu v posledním kole na Žalgirisu jistě postoupí. Bonusem FCB je, že má lepší vzájemné zápasy se všemi 4 konkurenty na dvě zbývající play-off pozice. S houževnatým německým celkem uspěl i bez velkého příspěvku od Tomáše Satoranského (3 body, z pole 8/1, 4 doskoky, 2 asistence za 18 minut), který dokonce odehrál méně času než kolega z rozehry Arroyo (11 bodů za 22 minut). Barca (nakonec s Navarrem) převzala kontrolu nad utkáním už v první čtvrtině a později unikla soupeři až na poločasových 43-23. V utkání se před 6717 fanoušky (vzhledem k soupeři až překvapivá 89procentní zaplněnost hlediště) hodně opřela o své dlouhé muže, když Tomič a Doellman zajistili po 12 bodech, a Dorsey přidal 8 s 9 doskoky. Abrines z křídla vysázel 13. Barca zápas vyhrála z trestné čáry bilancí 25/21 proti 8/8 soupeře. Utkání zahájila minuta ticha za zesnulou legendu ze zelených trávníků Johana Cruyffa, bývalého hráče i kouče fotbalového týmu Barcelony.