Dixon sám nestačil

14.01.2016 - red
počet přečtení: 878
vytvořeno 14.01.2016, upraveno 14.01.2016

Rozehrávač Michael Dixon dělal, co mohl, ale zopakovat během 78 hodin 35bodový zázrak z duelu s Nižným Novgorodem i v Antverpách - ve 3. kole Last 32 FIBA Europe Cupu - už nebylo v jeho silách. Přesto Nymburku 26 body dával naději až do konce, když ve 2. půli zajistil 19 bodů z 34 týmu a ve 4. části dokonce 14 z 15! Nikdo další nebyl sto se v rozhodné fázi jakkoli přidat, a když už se šance naskytla, přišly minely i zpod koše. To se týkalo i belgického reprezentanta De Zeeuwa (2 body za 20 minut), který stejně jako guardi Randle (0) a Sant-Roos (3) nepřispěl téměř ničím. Jediným dalším silnějším hráčem byl power forward Jagodič-Kuridža (12 bodů, 9 doskoků, 7F+), který v ohromné řeži, již sudí připustili, byl jako jediný schopen vynutit si víc faulů, v závěru jej však soupeř již zdvojoval a Srb se musel míčů zbavovat. V zápase s dlouho limitovaným počtem ztrát hosty poškodilo i 6 chyb v posledních 7 minutách, byť leckdy po sporných výrocích sudích. Nymburk měl největší šanci se odpoutat při Kuridžou vedeném obratu ze 17-14 na 17-25, jenže Antverpy měly silný závěr poločasu (47-45), kdy v obraně 1 na 1 málo odolnému soupeři příliš snadno pronikaly až pod koš. Právě touto hrou zraňovaly Polabany nejvíc i ve 2. půli, kdy hosté zkusili i zónu. Dlouho vyrovnaný stav nahrával spíš jim, leč domácí "haluz-trojka" v nouzi na 77-72 4 minuty do konce už měla kritickou sílu. Antverpy se dostaly až na 81-73 a až průnik a závěrečná trojka Dixona daly Nymburku aspoň solidní vklad do vzájemného skore (konečný výsledek 81-79).  Středočeši nepokoušeli trojky (9/4, Dixon 5/3) a bolestivě promarnili 11 šestek z 26. Domácí si pomohli 12 útočnými doskoky, rozdělenými mezi 9 různých hráčů. Antverpy mají nyní bilanci 2-1, Nymburk 1-2. Ve druhém utkání skupiny Ventspils (2-1) zdolal doma Sofii (1-2) 77-69 a všechny celky si tak zatím drží nedobytné domácí prostředí.