Dixon psal dějiny!

10.01.2016 - red
počet přečtení: 788
vytvořeno 11.01.2016, upraveno 11.01.2016

Nyní už 9. střelec VTB ligy Michael Dixon (15,5) velkolepým způsobem uzavřel první polovinu soutěže, v níž jím vedený Nymburk (9-6), obývající 7. místo tabulky, nasbíral stejný počet výher jako za celou minulou sezonu. Výbušný rozehrávač zaknihoval doma proti silnému Nižnému Novgorodu (7-7), který už složil i CSKA a Chimki, ohromujících 35 bodů za pouhých 29 minut, což značilo téměř půlku všech bodů týmu a také základ nejhodnotnějšího výkonu celé ligy v této sezoně a třetího v dějinách VTB ligy (validita 42, trojky 6/4, TH 8/7, 10F+, 6 doskoků, 4 asistence, 2 zisky, +17)! Nymburk v základu (ten se do půle složil jen na 8 bodů) s Křížem nezačal dobře (8-16), ale rychle se oklepal, zvedl obranu a otočil na 20-16, když byl sycen především Dixonem, už do půle (35-30, hosté trojky 13/5) autorem 14 bodů. U Polabanů vynikla bilance útočných doskoků 8-0 už do půle a 14-2 celkově (celkový doskok 44-34), což oproti minulosti značí dramatické zlepšení. Domácí se díky Dixonovi s Bendou přes ztráty hostů vysunuli ve 3. čtvrtce do 11bodového náskoku, leč soupeř přišlápl obranu, potáhl jej 6. střelec ligy Rudd (30 bodů), Novgorod nejdřív snížil na 54-51 a po 38 minutách se trojkoví labužníci (32/11, dvojky jen 21/9, domácí naopak dvojky 54/24, trojky 18/4) dostali už do vedení 64-67. Nymburk se dlouho nemohl prosadit, až zvedl prapor Dixon, který těžkou dlouhou dvojkou a dalekou trojkou obrátil skore, a pak 4 šestkami rozhodl (přes zisk nového power forwarda Jagodiče-Kuridži, který byl s +20 za 24 minut nejlepší). To už chybělo do konce jen 26 vteřin a z dalších šestek stvrdil velký triumf (76-70) Sant-Roos, který se zaskvěl 12 body, 10 doskoky, 5 asistencemi, 4 zisky a 7F+. Benda přidal 10 bodů a 6 doskoků. Hosty poškodilo 18 ztrát, Nymburk (11 zisků) zvítězil i přes 38procentní střelbu z pole. Před 1150 fanoušky dobyl 7. domácí výhru z 8 pokusů.