Čtvrtý za 8 let

17.06.2022 - red
počet přečtení: 111
vytvořeno 17.06.2022, upraveno 17.06.2022

Zápas 6 Finále NBA: BOSTON - GOLDEN STATE 90-103 (J-Brown 34, trojky 11/5, Horford 19+14 doskoků, Tatum 13 - Steph Curry 34, trojky 11/6, Andrew Wiggins 18, Poole 15, K-Thompson 12, Draymond Green 12+12 doskoků a 8 asistencí, trojky týmů 28/11 - 46/19, ztráty 23-17, útočné doskoky 11-15, domácí začali vedením 14-2, ale hosté zlepšením v obraně a trojkami otočili do konce 1. čtvrtiny na 22-27 a po dílčím skore 25-52 vyhráli i díky ztrátám Bostonu poločas o 15 bodů, když vedli až o 21, skórovali z brejků i útočných doskoků, do půle dali 10 trojek a jejich šňůra 0-21 byla největší ve finále za 50 let, ve druhé půli se domácí dostali nejblíž na osm a Curry a spol. je dalšími trojkami vždy odrazili), konečný stav série 2-4, Warriors vyhráli čtvrtý titul za osm let a sedmý celkově, NBA vyhráli jen dva roky poté, co měli nejhorší bilanci v lize, Curry se stal poprvé MVP Finále, kouč Kerr získal celkem 9. titul, z toho čtvrtý jako kouč, jako šestý trenér v dějinách, jako hráč či kouč dobyl tituly ve čtyřech různých dekádách.