Celtics do vedení

09.06.2022 - red
počet přečtení: 105
vytvořeno 09.06.2022, upraveno 09.06.2022

Zápas 3 Finále NBA: BOSTON - GOLDEN STATE 116-100 (J-Brown 27, Tatum 26, Smart 24 - Steph Curry 31, trojky 11/6, K-Thompson 25, trojky 13/5, Andrew Wiggins 18, body zpod koše 52-26, TH 17-13, doskoky 47-31, útočné 15-6, domácí o 11 střel z pole víc, body z brejků 4-18, trojky 13-15, domácí Brown dal nebo asistoval u 24 z 33 bodů domácích při vedení 33-22 po první čtvrtině, Celtics šli v obraně pro každý blok, naháněli Curryho a v útoku se mnohem snadněji a chytřeji dostávali až do koše, navíc si pravidelně chodili pro útočné doskoky, jež ani za dvojciferného manka nezajímaly hosty, kteří navíc měli špatný box-out při doskocích v obraně, z brejků těžící Warriors ale udrželi do půle (68-56) ve hře Thompson s Wigginsem, a to i přes dílčí nepřízeň sudích, ve 3. čtvrtině, jež byla i potřetí lepší v podání Warriors, pak zabral těžkými trojkami a 15 body Curry, a když díky nesportovnímu faulu Horforda v jednom útočném pobytu hosté vytěžili 7 bodů, otočili až na 82-83, jenže pak se znovu nadechli domácí a ze ztrát soupeře získali rozhodný náskok), stav série 2-1.