Bolestivá výhra

29.01.2016 - red
počet přečtení: 803
vytvořeno 29.01.2016, upraveno 29.01.2016

Vítězství vykoupené bolestí zaknihoval v 5. dějství TOP 16 Euroligy nadále jediný neporažený celek této fáze Fenerbahce. Z vydřené domácí výhry nad Cedevitou 86–73 se uprostřed kurtu s týmem nemohli radovat power forward Antič, který nadvakrát odstoupil z utkání kvůli problémům s kolenem, a zraněními v sezoně stíhaný rozehrávač Sloukas, který musel ze hry v závěru kvůli přetrvávající potíži s chodidlem. Domácí s guardy Sloukasem a Hickmanem v základu zahájili v kulise 12100 fanoušků skvěle, za 8 minut vedli 27-10, když 11 bodů a 4 bloky zapsal centr Udoh, 2 trojky Antič a 4 asistence se 6 body Hickman. Fener tu navíc i výborně bránil, což se ale všechno ve 2. čtvrtce zbortilo - tým odpaloval příliš minutých trojek a zkušení hosté se zlepšenou obranou (včetně zóny) i stále snadnějšími průniky pod koš dostali z 31-16 na 31-24. Za stavu 60-59 už se z utkání stávalo i díky trojkám hostů drama. Ve 4. čtvrtině (s 5 ztrátami Cedevity) však domácí opět zabrali v obraně a koši Udoha i trojkami Hickmana a Sloukase odskočili na 10. O další už se postaral Jan Veselý, který po vynechané turecké All-Star Game (podle některých zpráv kvůli problémům se zády) šel do utkání až z lavičky, v závěru však dvakrát zastavil nájezdy hráčů z perimetru, v útoku získával fauly a svých 12 bodů (z pole 7/4, TH 8/4 z 4F+, +4) završil parádním putback dunkem. Za 20 minut stihl i 6 doskoků, 2 asistence a 1 blok. Nečekaně tišší i méně hrající byli tentokrát playmaker Dixon a křídelník Bogdanovič. Top skórerem byl Datome (19), 17 bodů zajistil Udoh a po 11 Hickman (6 asistencí) se Sloukasem. Domácí sice prohráli doskok, ale uspěli díky vysoké efektivitě střelby a menšímu počtu ztrát (8-17). Na straně hostů ukázal záblesky svého leteckého umění super dunker a autor 13 bodů James "Flight" White.