Barca to nezvládla

22.04.2016 - red
počet přečtení: 650
vytvořeno 22.04.2016, upraveno 22.04.2016

Kubáň v Duelu 4 čtvrtfinále Euroligy ukázala Barceloně, proč vyhrála základní skupinu a skončila druhá v TOP 16. Před 7083 fanoušky kontrolovala prakticky celý zápas, měla vyvážený útok a po prodloužení vyloupila Palau Blaugrana 80-92. Za stavu 2-2 se tak série přesouvá k rozhodnutí do Krasnodaru. Hosté byli nečekaně lepší na doskoku (32-43) a také z trojek (28/6 – 26/10) i dvojek (35/18 – 43/23), domácím patřily pouze TH (29/26 – 17/16). Kouč FCB Pascual tentokrát stáhl hlavní rotaci na 7 hráčů, z nichž nečekaně největší porci (34 minut) dostal v červnu 36letý Navarro. Ten byl i top skórerem s 19 body, ale trojky měl jen 9/2. Centr Tomič, na nějž domácí masivně směřovali hru, se vybičoval k 18 bodům s TH 12/10 po 11F+. 13 bodů přidal z křídla Perperoglou a 10 za 32 minut Satoranský (z pole 6/3, TH 4/4, 5 doskoků, 2 asistence, 1 blok), který se dopouštěl pro něj netypických ztrát, kdy mu míče - možná už pod vlivem přetížení - padaly z rukou. Hosté na rozdíl od minulých utkání skvěle sdíleli míč, trefovali se z dálky a vedli je hvězdný Randolph (28), oproti předchozím utkáním o 200 procent aktivnější Claver (17+10 doskoků), Delaney (15+7 doskoků a 7 asistenci) a Singleton (14). Barca, která většinu zápasu soupeře naháněla, tentokrát neměla podporu trojek, ani brejků, Satoranský se nepouštěl do větších akcí, i když měl před sebou šanci na výhodné najetí, a podřizoval hru zejména Tomičovi. Ve čtvrté části Pascualovi nevyšel tak s krytím klíčového rozehrávače Delaneyho Olesonem, a brzy k němu musel vrátit Satoranského. Barca se v posledních 100 vteřinách 4. čtvrtiny ještě spasila při manku 68-73, když Tomič čtyřmi a Navarro dvěma TH snížili na bod, Randolph pak dal jen jednu šestku a Navarro po otočce z odskoku poslal zápas do prodloužení. V něm už ale 10 body kraloval Randolph.