Barca krok od F-4

20.04.2016 - red
počet přečtení: 779
vytvořeno 20.04.2016, upraveno 20.04.2016

Tomáš Satoranský byl druhým nejužitečnějším hráčem (4 asistence, 3 doskoky, 1 zisk, bez ztráty za 24 minut) i druhým střelcem (13 bodů, z pole 8/6, s +15 druhý nejlepší) opět skvěle bránící Barcelony ve 3. čtvrtfinálovém duelu Euroligy, v němž jeho tým doma před 6414 diváků sestřelil Kubáň 82-70 a ujal se vedení v sérii 2-1. Střeleckým tahounem vítězů byl křídelník Abrines, autor 25 bodů (kariérní maximum) s trojkami 10/6. Zdatně mu sekundoval power forward Doellman (12+7 doskoků a 3 zisky) a při trvající absenci Dorseyho měl velmi aktivních 20 minut i centr Tomič (7+5 doskoků, 2 asistence a 4F+). V 8 rotující Barca soupeře předčila v trojkách (úspěšnost 25/10) i dvojkách (31/20), méně ztrácela (9-13) a soupeři dala pouhých 6 šestek. Lídr hostů Delaney měl sice 15 bodů, ale jen jedinou asistenci, Randolph přidal 16 bodů, Singleton 13 a Janning 11. Bez bodu skončili Claver a Broekhoff, v sérii zatím téměř neviditelní. Ve vyrovnané první půli, v níž 5 bodů za úvodních 8:20 stihl Satoranský (víc do poločasu nehrál), začal od druhé čtvrtiny úřadovat Abrines, který pomohl k až 8bodovému vedení 18 body a trojkami 7/4 (tým celkem 17/7). Ihned po změně stran začal navyšovat vedení Satoranský, který skvěle najel po cloně a poté skóroval z dolního postavení „hookem“. Po dvou asistencích rozbouřil hlediště i monstr dunkem z brejku přes 211 vysokého Randolpha na 58-46, načež trojka Abrinese zvýšila odstup na 13. V úvodu čtvrté čtvrtiny si ihned po nástupu do hry narazil rameno rozehrávač Arroyo, zpět musel Satoranský, který vedle nahánění Delaneyho stihl i košem z útočného doskoku (na 71-57) rozjet už definitivní úprk FCB. Ten tu využil i slepených a poměrně sporných faulů Randolpha (3. a 4., fauly po 4 minutách čtvrtiny byly 2-7).