Balvínův alley-oop

09.07.2016 - red
počet přečtení: 205
vytvořeno 09.07.2016, upraveno 09.07.2016

Centr Ondřej Balvín má za sebou jako náhradník první test Letní ligou NBA. Proti Minnesotě (výhra 88-82) zapsal v dresu Denveru (s číslem 10) 4 body (z pole 3/2, vše za 9 minut v první půli, kdy byl -3, na konci zápasu 0), 1 blok, 2 ztráty a 7 faulů (6 do půle, v Letní lize lze mít až 10) za 13 minut (utkání se hraje na 4x10). Úvodní vstup v první čtvrtině byl spíše seznamovací, druhý ve druhé čtvrtině už vypadal mnohem lépe, když Balvín krytím zepředu nepouštěl míč na centra soupeře, v útoku stále stavěl clony, které perimetroví hráči většinou nevyužívali, přesto byl v postupném útoku zapojen víc a jednou si i šikovně zaběhl a ukázal si o alley-oop pas, který i dostal a zakončil tak dunkem. V týmu Denveru zářil Juan Hernangomez, který zapsal 13 bodů a 7 doskoků (TH 10/7, -3), polský reprezentační guard Ponitka nedostal ani vteřinu. Tým točil jen 9 hráčů, 7 zůstalo pouze na lavičce.