Arroyo rozhodl!

08.07.2016 - red
počet přečtení: 914
vytvořeno 08.07.2016, upraveno 08.07.2016

Rozehrávač Carlos Arroyo prokázal v závěru ukrutně vyrovnaného semifinále olympijské kvalifikace svou legendárnost na portorické sportovní scéně. Poté, co Lotyš Silinš dvě minuty do konce třetí a poslední trojkou svého týmu srovnal na 68-68, a Balkman z útočného doskoku opět urval vedení Portorika, Arroyo získal obranný doskok a po samostatném vymíchání obránce posadil do obruče 7. trojku svého celku. Centr Pasečniks ještě s faulem snížil a dokonce si doskočil vlastní minutou šestku, ale jeho přihrávku vypíchl Arroyo a v brejku vyvzval k dunku na 70-75 Hollanda, což mělo 20 vteřin do konce už rozhodnou hodnotu. Portoriko tak po triumfu 77-70 postoupilo do finálové bitvy. Ve statisticky velmi vyrovnaném utkání hraném téměř bez ztrát (5-7) rozhodla bilance trojek (22/7 – 26/3), které Lotyšům stejně jako proti Čechům vůbec nepadaly. Vyrovnané pole střelců vítězů, jejichž lavička přispěla 34 body, vedli Holland (15), Barrea (14), Arroyo (14) a Balkman (12+10 doskoků). Tým zvládl 14 bodů z brejků a 14 z druhých šancí. Za poražené kontrovali dlouho výtečný Timma (16+8 doskoků), Silinš (13) a Pasečniks (12+9 doskoků).