Argentina do finále!

13.09.2019 - red
počet přečtení: 290
vytvořeno 13.09.2019, upraveno 13.09.2019

S Argentinou, týmem s průměrnou výškou jen 196 čísel a bez jediného hráče aktuálně působícího v NBA, se ve finále světového šampionátu určitě nepočítalo. Po skolení Srbů (97-87) ve čtvrtfinále a nyní i o šest centimetrů vyšších Francouzů v semifinále (80-66) ale jako neporažený celek přece stanula ve finále, v němž se utká s rovněž neporaženým Španělskem. Jejím králem byl nezničitelný 39letý matador Luis Scola, který Francouze zdrtil 28 body (trojky 4/3, TH 10/9) a 13 doskoky, když double double natočil už v poločase! A jeho tým může v neděli přidat druhý argentinský světový titul a také první finále od roku 2002. Po vyrovnané první půli zvedli vítězové kotvy ve třetí čtvrtině a matná a z pole i trestných hodů (25/13) bídná Francie neměla čím odpovědět, když soupeř ji přehrál především v bodech z brejků (13-2) a agresivitou obrany. Vedle Scoly útok sytili Deck (13), Campazzo (12+7 doskoků, 6 asistencí) a Vildoza (10). Za Francouze kontrovali rozehrávači Ntilikina (16) a De Colo (11) a křídelník Fournier (16). Pouhé 3 body stihly za svých 29 minut opory z NBA Batum a Gobert.