Angola končí

06.07.2016 - red
počet přečtení: 852
vytvořeno 06.07.2016, upraveno 06.07.2016

Srbové po srdnatém úvodním odporu útočně doskakujících Angolanů stihli do poločasu jen 9bodové vedení, ale ve třetí čtvrtině už se jejich kvalita projevila výrazněji a druhý zápas v A-skupině kvalifikačního turnaje o olympiádu dovedli na domácí půdě k jistému vítězství (83-60) a tím i k prvenství ve skupině. O 30 bodů se v kulise 10.500 diváků postarali dlouháni Jokič (17) a Raduljica (13), po 12 bodech přidali z perimetru Bogdanovič (trojky 5/4, 8 asistencí) a Markovič. Angolané, kteří ve druhé půli sihli už jen 22 bodů, se s turnajem po druhé porážce rozloučili, Srby v pátečním semifinále čekají buď Češi, nebo Japonci. Srbové v utkání 31 bodů nasázeli po 21 ztrátách soupeře a v produkci zpod koše dominovali 38-18, když Angola při převaze na útočném doskoku (16-4) vytěžila jen 9 bodů z druhých šancí. Srbům se ale dokázala vyrovnat v četnosti trojek (10-10).