2. obrana na 22. útok

07.09.2015 - red
počet přečtení: 250
vytvořeno 07.09.2015, upraveno 07.09.2015

7.9. Dnešní soupeř Čechů na ME, tedy domácí Lotyši, patří zatím na turnaji k nejhorším v útoku (22. s 63,5) a na doskoku (21. s 33), naopak šestou má obranu (67,5). Hned desítka hráčů točí aspoň 12 minut na utkání a mezi tahouny patří především tato pětice: power forward Berzins (10 bodů), shooting guard Bertans (9,5), power forwardi Meiers (8,5) a Freimanis (8+7 doskoků) a guard Janičenoks (7). Pro srovnání: Češi mají 10 hráčů s nejméně 10 minutami na utkání a hned kvartet dvojciferných střelců: Veselého (17,5+8,5 doskoku), Satoranského (7,5 doskoku, 4,5 asistence), Pumprlu a Schilba (po 11). Navíc ještě Benda doručuje 8 bodů. Tým je 5. v útoku (79), 2. v obraně (60,5), 4. na doskoku (41) a 5. v asistencích (20). Hitový duel s Lotyši vysílá od 17:30 živě ČT Sport.