Souhrn 4. kola Mattoni NBL

15.10.2009 - Matěj Sýkora
počet přečtení: 1976
vytvořeno 15.10.2009, upraveno 15.10.2009

Čtvrté kolo Mattoni NBL splnilo očekávání a přineslo několik jednoznačných zápasů. I přesto se leckde děly věci nečekané a překvapivé. Věci, které bezesporu stojí za to zrekapitulovat v tradičním souhrnu kola!

Mlékárna Miltra Nový Jičín - BK Breda & Weinstein Opava     89:66
(26:20, 25:7, 23:16, 25:23)
Utkání v Novém Jičíně bylo jedním z těch, kde si vítězný tým připsal suverénní triumf. Opavané se s Miltrou statečně pasovali pouze v první čtvrtině, avšak nápor domácích z druhého dějství rozhodl o celém zápasu. Opava je sice mužstvem, které nikdy neskládá zbraně, přesto se duel dohrál v klidné atmosféře a podle novojičínské taktovky.
Nejvíce bodů: Walker 14, Muirhead, Pandula a Varnelis 12 - Štec 20, Šoška 14, Čarnecký 11

(21:28, 26:17, 22:19, 21:15)
Souboj v Pardubicích měl být snadným úlovkem pro domácí lovce, ovšem Poděbrady se v žádném případě nehodlaly ztotožnit s rolí štvané zvěře. Ba naopak, právě Karma vstoupila do utkání svižněji a ujala se po první čtvrtině vedení. Synthesia pak pochopitelně zabrala, ale s dvěma body za vítězství si ještě dlouho nemohla být jista. Širší rotace Pardubic v čele s výborným Hamptonem nakonec slavila úspěch, hosté ale sympaticky naznačili svůj potenciál.
Nejvíce bodů: Hampton 25, Wright 17, Marek 15 - Stria 20, Castleberry 15, Páleník 14

(22:12, 23:15, 31:14, 18:23)
Do Prostějova se v letošní sezóně s největší pravděpodobností pro body jezdit nebude. Pokud hráči Ostravy doufali v opak, pak byly jejich sny razantně rozmetány. Orli se prezentovali kolektivnějším a vyzrálejším výkonem a své fanoušky v žádném případě nijak nenapínali. Slezský celek si z Hané odváží třicetibodový příděl, a to ještě posledních pět minut opanoval v poměru 15:4.

(32:21, 26:17, 23:14, 25:33)
Pouze se dvěma hráči na pozici čtyři a bez jediné "pětky" přivítal Nymburk ve svém království Děčín. Hosté, povzbuzeni povedeným vstupem do soutěže a oslabenou nymburskou soupiskou, věřili, že budou schopni Eurocupovému týmu konkurovat. Již první půle však ukázala, který z týmů toho večera píská a který pouze podle něj skáče. Nymburští vkročili do utkání s obrovskou aktivitou a agresivitou, s níž se děčínské mužstvo jen ztuha vyrovnávalo. Duo Hatcher - Fenderson na vše nestačilo, domácí tedy nakonec v pohodě vyhráli, přestože v poslední čtvrtině obdrželi doma nevídaných 33 bodů.
Nejvíce bodů: Lewis 23, Hanavan 21, Lee 15 - Hatcher 28, Fenderson 26, J. Houška 11

(13:18, 16:30,18:11, 23:21)
Očekávaný zápas v Brně nabídl zajímavou podívanou, pro mnohé však zřejmě s nečekaným koncem. Hosté z Kolína si totiž odváží z Moravy jedenáctibodové vítězství, které si vybojovali zejména výtečným výkonem v prvním poločase. I když po hlavní přestávce začali hostitelé z bodového deficitu ukrajovat, dosáhnout dramatické koncovky se jim  nepodařilo. V dresu vítězů tradičně řádil tandem amerických rozehrávačů Jones a Smith.
Nejvíce bodů: Meno 19 (17 doskoků), Vrubl 11, Černošek 10 - Jones 24, Smith 14, Machač 11
Trestné hody: 25/16 - 28/21
Trojky: 27/8 - 10/4
Doskoky: 39 - 32
Zisky / ztráty: 9/9 - 8/14

Sokol Vyšehrad - USK Praha     58:97
(8:21, 16:22, 15:24, 20:30)
Pražské derby se po dlouhých letech sice opět odehrálo, bohužel však příliš vzrušení nepřineslo. Vyšehrad sice byl domácím týmem a USK do utkání nastoupil s relativně úzkou soupiskou hráčů, na dramatičnosti souboje se to ovšem nepodepsalo. Od prvních minut si vysokoškoláci neochvějně kráčeli za výhrou a basketbalisté Vyšehradu jim i přes nespornou snahu cestu příliš neznepříjemňovali. Statistiky hovoří jasně: pokud družstvo dosáhne mizerné úspěšnosti střelby a přitom prohraje drtivě na doskoky a pokud patnáct ztrát" vykompenzuje" pouhými dvěma zisky, pak je výrazná prohra zákonitě na světě.
Nejvíce bodů: Kysela 18, Skořepa a P. Šmůla 7 - Klimeš 18, Ford 17, McKay 16
Trestné hody: 11/3 (!) - 23/14
Trojky: 18/5 - 29/11
Doskoky: 27 - 42
Fauly: 24 - 13
Zisky / ztráty: 2/15 - 9/13

Pozápasové komentáře trenérů doplníme, jen, co budou zveřejněny na webu ČBF.