Souhrn 2. kola Mattoni NBL

07.10.2009 - Matěj Sýkora
počet přečtení: 2071
vytvořeno 07.10.2009, upraveno 07.10.2009

Kompletní druhé kolo Mattoni NBL je odehráno. Fanoušci po celé republice měli možnost navštívit celkem šest zápasů. Podívejme se, jak jednotlivá utkání probíhala, a které týmy mohou být se středou 7. října spokojeny.

BK Prostějov - BK Breda & Weinstein Opava     100:87
(22:19, 26:16, 21:20, 31:32)
Prostějov po cenné výhře v Novém Jičíně neprohrál ani ve druhém letošním utkání. Přestože vstup do zápasu patřil Opavě, domácí neponechali nic náhodě a po dlouhou dobu utkání byli v příjemném dvouciferném vedení. I přes závěrečnou snahu hostí o zvrat si Orli výhru zkušeně pohlídali.
Nejvíce bodů: Chán 20, Šležas 16, Veikalas, Skibniewski a Landry 11 - Šoška 23, Štec 19, Šiřina 12

(15:21, 22:28, 24:19, 22:22)
Hostující hráči byli ve vyrovnaném utkání přeci jen o krapet lepší, když po většinu střetnutí byli o několik bodů vpředu. USK sice ve druhé půli přitlačil na pilu, ale děčínský kmen se mu přeřezat nepodařilo. Domácí bojovali s pouhými sedmi hráči v rotaci a nepomohl jim k triumfu ani vynikající výkon tandemu amerických posil.
Nejvíce bodů: McKay 31 (8 doskoků, 6 asistencí), Ford 13 (19 doskoků !), Vocetka 13 - Hatcher 23, P. Houška 18 (11 doskoků), Fenderson 16

(19:16, 23:23, 25:9, 22:22)
Přetože hosté nasoupili s čerstvou akvizicí Levellem Paynem, domácí si ze zápasu odnáší pohodlné vítězství. To se však nerodilo lehce: po celý první poločas utkání nabízelo vyrovnaný boj a o úspěchu Brna rozhodla až skvělá třetí čtvrtina, ve které Ostravští nedokázali efektivně čelit tlaku hostitelů. Payne nakonec při svém debutu vsítil 12 bodů, ovšem při nízké validitě 3.

(14:22, 19:20, 25:15, 19:23)
Domácí Synthesia v úvodu zápasu zaspala a záhy se dostala do desetibodového deficitu. Až třetí perioda přinesla pardubický nápor, díky kterému vstupovaly oba celky do čtvrtého dějství s takřka totožným skóre. Novojičínští ovšem po slabší třetí čtvrtině nesklopili hlavy a srdnatě bojovali až do závěru zápasu, ve kterém byli nakonec úspěšnější. Pardubice tak nenavázaly na vítězství nad Vyšehradem, naopak Miltra odčinila prohru s Prostějovem.
Nejlepší střelci: Hampton 17, Wright 16, Sýkora 11 - Varnelis 24, Pandula 14, Šteffel 13

ČEZ Basketball Nymburk - Karma Basket Poděbrady     86:46
Nymburk přesvědčoval o svých kvalitách hned od začátku střetnutí, díky koncentrovanému výkonu si brzy vytvořil pohodlný náskok, který až do poločasu zvyšoval. Poděbradští se ve druhé půli předvedli v lepším rozpoložení a cca 15 minut druhého poločasu hráli s favoritem bodově vyrovnaný duel. Domácí však hodlali skóre ještě výrazněji navýšit, a tak se díky jejich silné poslení pětiminutovce konečný rozdíl vyšplhal až ke čtyřiceti bodům. Za Nymburk nenastoupil zraněný Křemen, za Poděbrady nehrál nemocný Beneš.

Sokol Vyšehrad - BC Kolín     85:104
Vyšehrad odehrál svou domácí ligovou premiéru se ctí, i tak se ale musel poroučet s bezmála dvacetibodovým mankem. Kolín o svém vítězství rozhodl již v první čtvrtině, ve které dominoval poměrem 34:17. Přestože domácí houževnatě bránili a snažlili se soupeře rozhodit svou typickou zónovou obranou, ke snížení kolínského náskoku to nevedlo.

Omlouváme se za nekompletní přehled statistických údajů a chybějící názory trenérů po zápasech. Jen, co mekka všech českých basketbalových statistiků - server ČBF kompletně zpracuje 2. kolo, veškeré chybějící údaje doplníme.