Siena vyčarovala ve Francii zázrak

05.11.2009 - Redakce
počet přečtení: 2523
vytvořeno 05.11.2009, upraveno 05.11.2009

Vítěz posledního Eurocupu Lietuvos Rytas byl rozebrán na prvočinitele na půdě Olympiacosu, který musel nutně odčinit minulý propadák z Malagy. Domácí ve třetím dějství Euroligy zvítězili před 4400 diváky, tedy hodně prázdnou...

Vítěz posledního Eurocupu Lietuvos Rytas byl rozebrán na prvočinitele na půdě Olympiacosu, který musel nutně odčinit minulý propadák z Malagy. Domácí ve třetím dějství Euroligy zvítězili před 4400 diváky, tedy hodně prázdnou arénou, o parník 97-73.

Řeckého giganta táhli 20 body Kleiza a 19 body Childress. Ten navíc přidal tři asistence a i zlepšením svého zapojení do kombinační hry a vypomáháním v obraně prokazuje, že za první rok v Evropě udělal zřetelný pokrok. 12 bodů za 12 minut přidal muž budoucnosti Teodošič.

Domácím tak nevadila absence centra Bourousise, ani 20 ztrát, neboť hosté jich vymysleli ještě o čtyři navíc. Hned 7 si jich připsal Popovič, MVP měsíce října.

"Zápas jsme svým způsobem prohráli už před úvodním rozskokem," nebyl spokojený kouč hostů Rimas Kurtinaitis.

Týmem sezony se zatím zdá Lottomatica. Má bilanci už 3-0, když po domácí výhře nad Caja Laboral a triumfu na CSKA uspěla před 1700 diváky i v Aténách proti Maroussi 83-71. Domácí, stiženi řadou absencí (i vinou prasečí chřipky), ztratili první čtvrtku 17-27, což dalo ráz celému utkání. Vítězové byli lepší z trojek a šestek a neohrozilo je ani 20 ztrát.

"Klub má s Euroligou tříletý kontrakt a my musíme dokázat, že si ho zaslouží," upozornil trenér Římanů Nando Gentile.

Neuvěřitelný comeback zaznamenala v hale Asvelu Siena. V první čtvrtce byla už minus 21 bodů (8-29), jenže zničující obrana a ohromná stíhací jízda druhou čtvrtinou ji vrátily do sedla a dovedly až k vítězství 82-65. Skore 21-3 z druhé čtvrtky znamená vyrovnání euroligového defenzivního rekordu týmu venku! Hosté si pomohli trojkami 25/13 i 33 body Satoa.

"Jsem zničený. Věděli jsme, že soupeř nám vrátí úvodní úder, ale nebyli jsme na něj dost připraveni," láteřil Vincent Collet, kouč Asvelu, který dosud ani jednou nevyhrál.

Cibona se pomalu vzmáhá, ale stále ne dost na první výhru v soutěži. Na Fenerbahce, kam opět jako na Barcelonu dorazilo "bídných" tisíc fanoušků, podlehla 62-67. Střílela jen 9 šestek a po většinu zápasu se marně snažila domácí přetlačit. Ti si výrazně pomohli 40 doskoky a šňůrou 16-0 z druhé čtvrtky.

"Náš útok nebyl dost dobrý na to, abychom vyhráli,"
povzdech si kouč hostů Velimir Perasovič.

Chimki se oklepalo z 35bodové dardy na Panathinaikosu a doma skolilo Oldenburg 77-72. Po houpačce v první půli, kdy první čtvrtku vyhrálo Chimki 24-9 a druhou prohrálo 12-33, převzali hosté vedení 62-55 v posledním dějství, jenže potíže s fauly klíčových hráčů a přísná obrana domácích přivodily zvrat.

Polský šampion Asseco Prokom v Gdyni pokořil AJ Milano 88-83, zejména díky 43 doskokům, 25 bodům Logana (na snímku) a 15 bodům a 10 doskokům Sowa. V dresu hostů se činili Petravičius a Finley, spolu autoři 45 bodů.