Real šokoval šampiona šňůrou 20-0!

06.11.2009 - Redakce
počet přečtení: 1888
vytvořeno 06.11.2009, upraveno 06.11.2009

Velké zápasy nabídlo včera v rámci 3. kola mužské euroligové menu. Hlavní chod se servíroval 12 500 diváků v Palacio Vistalegre, kde domácí Real zničil úřadujícího šampiona Panathinaikos 80-70! Duel trenérských velikánů tak pro sebe rozhodl Ettore Messina...

Real ztratil první čtvrtku 12-21, aby ve druhé dominoval 22-7. S drtivou silou zdvojoval Pekoviče a obří intenzitou obrany nutil hosty k mnoha ztrátám. Panathinaikos nedokázal skórovat osm dlouhých minut, což Real přetavil ve šňůru 20-0!

Kvartet domácích střelců dosáhl dvojciferných čísel, kralovali Kaukenas s Darjusem Lavrinovičem. Sedm hráčů Realu trefilo trojku a celkově byl tým úspěšnější z dvojek. Hostům nepomohlo 38 bodů Pekoviče s Nicholasem. Když Madrid tři minuty před koncem vedl o 11 bodů, prakticky bylo rozhodnuto. Oba týmy mají bilanci 2-1.

"Největším problémem byly ztráty a obrana Realu. Nejsem překvapený, že si každý myslí, že Real je letos jedním z favoritů na zisk trofeje," přiznal kouč Řeků Željko Obradovič. "Real nám nedovolil hrát naši týmovou hru," dodal Nikola Pekovič.

Těžkou sezonu má před sebou zřejmě CSKA Moskva. Maccabi ho rozebral rovněž neústupnou defenzivou a rychlými protiútoky 71-54. Poslední finalista, ač už s Langdonem, nabral druhou porážku, zatímco Maccabi se zvedlo na 2-1. O všem rozhodla první čtvrtka 19-7. CSKA poztrácelo 24 balonů a trefilo 3 trojky z 21 pokusů! Jen Šiškauskas se převalil přes deset bodů, nikdo z týmu neměl dvojcifernou užitečnost.

Venku uspěla Caja Laboral (2-1), když v Lublani (0-3) zvítězila 82-76. Domácí sice nabíjel 27 body stále lepší Walsh, tým ale měl trojky jen 24/4 proti soupeřovým 24/9. O všem nicméně rozhodla až závěrečná šňůra hostů 7-0. I další gigant z ACB, ač bez Navarra s Basilem, veze výhru zvenku, svou už třetí.

V pekelném hluku vyprodané pětitisícové aréně Žalgirisu Barcelona zkušeně dokočírovala utkání k triumfu 77-70. 11 body za 17 minut k němu přispěl po Eurobasketu se pomalu vzmáhající playmaker Lakovič.

A Češi?
Oba zdraví zažili radost z vítězství. Jan Veselý s Partizanem na třetí pokus vyhrál, a sice nad Orleans 78-71. Sám se i potřetí vyfauloval a stihl pouze šest bodů za 16 minut. Domácí, sužováni zraněními a nemocemi, před jen "5000" fanoušků v Pioniru definitivně rozhodli až v poslední části, kdy se na šňůře 7-0 vždy podílel McCalebb, jeden ze tří hlavních střelců týmu. Partizan minul 11 šestek, ale lepší byl z dvojek i trojek.

Malaga Jiřího Welsche, který vystřelil za 23 minut dvakrát z pole a vynutil si pět faulů, má po vítězství 93-88 v prodloužení nad Efesem už třetí výhru! Tentokrát jen 7900 fanoušků sledovalo, jak jejich borci v druhé půlce přicházejí proti zóně Turků o 17bodové vedení. Hosty v té době táhl Arslan, nakonec autor 10 bodů a 8 asistencí. Paradoxně oba celky v posledních dvou minutách čtvrté čtvrtiny neskórovaly.

V nastavení nasadila zónu i Unicaja a hlavně díky čtyřem trojkám čtyř různých hráčů za 5 minut nasázela 20 bodů proti 15 hostů. Celkem měla trojek 13 z 35 pokusů. Oba týmy registrovaly pětici dvojciferných kanonýrů.